Predstavujeme príslušenstvo pre iPad

Spoločnosť Apple okrem príťažlivých aplikácií sa snaží vyťažiť z nového iPadu aj prostredníctvom príslušenstva. Vybrali sme zopár doplnkov, ktoré by sa mohli stať najpredávanejšími.

MC361_AV5.jpg iPad Case
Elegantné ochranné puzdro pre iPad s otvormi pre tlačidlá, ktoré svojim vyhotovením bude robiť iPad rovnako atraktívnym ako bez neho. Cena doplnku je 39 USD.MC361.jpg MC361_AV1.jpg MC361_AV2.jpg MC361_AV3.jpg MC361_AV4.jpgCam
era Connection Kit
Sada pre pripojenie a prezeranie obrázkov z fotoaparátu pozostáva z dvoch adaptérov. Prvým je čítačka pamäťových kariet a druhým USB port, prostredníctvom ktoré je možné pripojiť fotoaparát k iPadu. Po vložení pamäťovej karty alebo pripojení fotoaparátu sa objaví aplikácia pre fotografie, prostredníctvom ktorej je možné importovať obrázky do zariadenia.
Testy sady vykonané magazínom TidBITS ukázali, že cez USB port je možné pripojiť aj iné zariadenia, napríklad slúchadla s mikrofónom alebo reproduktory. Magazín electronista uvádza, že sú podporované aj ďalšie grafické formáty vrátane videa. Video s rozlíšením nad 640x480 bodov je automaticky zmenšené a môže mať maximálnu veľkosť 5MB. Výrobca udáva len podporu grafických formátov JPEG a RAW. Cena sady je 29 USD.

MC531_AV2.jpg MC531.jpg MC531_AV1.jpg

Bezdrôtová klávesnica
Pre tých, ktorým nevyhovuje dotyková klávesnica ani Keyboard Dock, je k dispozícii elegantná bezdrôtová klávesnica s dosahom približne 9 metrov. Zariadenie na dve ceruzkové batérie využíva bezdrôtový prenos prostredníctvom technológie Bluetooth. Samozrejmosťou je správa napájania zabezpečujúca dlhú výdrž batérií, ktorá akonáhle zistí, že zariadenie nie je v činnosti, vypne ho. Cena klávesnice je 69 USD.

MC184.jpg MC184_AV1.jpg MC184_AV2.jpg


Keyboard Dock

Pre pohodlných používateľov, ktorí si chcú zakúpiť viacero príslušenstva a nemajú záujem ho neustále pripájať a odpájať je určená základňa s klávesnicou. Po vložení iPadu do základne je možné používať pripojené príslušenstvo a zároveň vytvoriť alternatívne riešenie netbooku. Cena Keyboard Docku je 69 USD.

MC533.jpg MC533_AV1.jpg MC533_AV2.jpg


Dock Connector to VGA Adapter
Ako posledné zaujímavé príslušenstvo predstavujeme prepojovací kábel, ktorý umožňuje zobrazovať obsah iPadu na televízoroch, monitoroch alebo projektoroch. Obraz je zobrazený len naležato. Cena kábla je 29 USD.

MC552.jpg


Je možné, že sa používatelia dočkajú aj web kamery, ktorá by mohla mať tvar a rozmery podobné USB adaptéru z Camera Connection Kitu. iPad by sa tak mohol ešte viac zatraktívniť.

Video: iPad Keyboard Dock a ochranné púzdroVideo: Camera Connection KitZdroj: slashgear.com
slashgear.com 2
electronista.com
store.apple.com

Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

In­tel: No­vé pro­ce­so­ry bu­dú po­mal­šie. Dô­vo­dom je ús­po­ra ener­gie
Popredný svetový výrobca mikroprocesorov Intel na čele so svojím viceprezidentom Williamom Holtom oznámil počas konferencie ISSCC v San Franciscu koniec éry neustáleho zrýchľovania čipov. čítať »
 
LG pred­beh­ne Sam­sung: No­vin­ku G5 pred­sta­ví o pár ho­dín skôr ako Sam­sung svo­ju S7
Veľtrh MWC v Barcelone sa pomaly, ale isto blíži. Už teraz je známe, že v predvečer veľkej udalosti spoločnosť Samsung nebude jediná, ktorá verejnosti odhalí novú vlajkovú loď. čítať »
 
Mat­rox C900: Jed­nos­lo­to­vá kar­ta pre de­väť dis­ple­jov
Aj vy patríte k používateľom, ktorí si nevedia predstaviť prácu na počítači bez minimálne dvoch monitorov? čítať »
 
iP­ho­ne 7 má prísť s duál­nym fo­toa­pa­rá­tom. Poz­ri­te si, ako bu­dú vy­ze­rať fot­ky
Len nedávno sme priniesli niekoľko zvestí o očakávanom iPhone 7 a už sa objavili ďalšie. Pochádzajú od analytika KGI Ming-Chi Kua, ktorý zvyčajne disponuje pomerne spoľahlivými informáciami. čítať »
 
Ultra­za­bez­pe­če­ný vo­do­tes­ný Tu­ring Pho­ne vy­me­nil An­droid za OS Sail­fish
Keď pred siedmimi mesiacmi tvorcovia predstavili mobilný telefón Turing Phone, charakterizovali ho ako ultrazabezpečený androidový smartfón, zhotovený (čiastočne) z tekutého kovu. čítať »
 
No­vé gra­fic­ké kar­ty AMD Fi­reP­ro pre­me­nia oby­čaj­ný po­čí­tač na gra­fic­ký su­perstroj
AMD prichádza s riešením pre tých, ktorí potrebujú pracovať s vysokým rozlíšením a pokročilou grafikou, nemajú na to však dostatočne výkonný počítač. čítať »
 
HP má vlas­tné in­te­li­gen­tné ho­din­ky. Vzhľa­dom sa po­ná­ša­jú na kla­sic­ké chro­nog­ra­fy
Ani spoločnosť Hewlett-Packard nebude výnimkou. V súčasnosti totiž pracuje na niekoľkých modeloch vlastných smartwatch, ktoré sa napohľad od bežných hodiniek takmer nelíšia. čítať »
 
Lu­mir C: LED lam­pa na­pá­ja­ná pla­me­ňom svieč­ky
V prípade výpadku elektriny vám môže poslúžiť sviečka. Problém je v tom, že neosvetlí širokú oblasť a jej svetlo je dosť slabé. Pomôcť tu môže lampa Lumir C, LED svietidlo, ktoré znásobí svetlo sviečky. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter