TS: AMD uviedla na trh procesor AMD Phenom II X6 a čipset AMD 890FX

Dnešek také znamená vydání procesoru AMD Phenom II X6 1090T Black Edition, jenž je dosud nejrychlejším a nejvíce výkonově upravitelným procesorem pro stolní počítače od společnosti AMD.

Procesor AMD Phenom II X6 obsahuje novou technolologii Turbo CORE, která přesouvá výkon na tři dedikovaná jádra pracující na vyšší frekvenci. Procesor se tak může přepnout do Turbo módu u náročných her a kancelářského softwaru schopného pracovat na dvou nebo třech jádrech, nebo opět zapojit všech šest jader pro ty na počet jader nejnáročnější aplikace.

Procesor AMD Phenom II X6 pracuje na existujících paticích AM3 a AM2+, což z těchto procesorů činí snadný upgrade.
Díky nové verzi utility AMD OverDrive 3.2.1 si počítačoví nadšenci mohou upravit výkon celého systému.

Zároveň s procesorem přichází čipset AMD 890FX, podporující technologii ATI CrossFireX, až čtyři grafické karty ATI Radeon HD a oceňovanou zobrazovací technologii ATI Eyefinity. Vybaven SB850 obsahuje rozhraní pevného disku 6Gb/s, technologii HyperTransport 3.0 a PCI Express Generation 2.0 pro vysoce rychlý tok dat.Mnoho základních desek založených na AMD 890FX obsahuje SuprSpeed USB 3.0, důležité pro rychlou synchronizaci a přesouvání mediálních souborů na nové generaci zařízení s USB 3.0.

Všechny nezbytné součásti nutné k sestavení AMD systému s procesorem AMD Phenom II X6 mohou být pořízeny za cenu jednoho samotného konkurenčního šestijádrového procesoru.

Více informací naleznete v tiskové zprávě

Zdroj: TS AMDOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

In­tel: No­vé pro­ce­so­ry bu­dú po­mal­šie. Dô­vo­dom je ús­po­ra ener­gie
Popredný svetový výrobca mikroprocesorov Intel na čele so svojím viceprezidentom Williamom Holtom oznámil počas konferencie ISSCC v San Franciscu koniec éry neustáleho zrýchľovania čipov. čítať »
 
LG pred­beh­ne Sam­sung: No­vin­ku G5 pred­sta­ví o pár ho­dín skôr ako Sam­sung svo­ju S7
Veľtrh MWC v Barcelone sa pomaly, ale isto blíži. Už teraz je známe, že v predvečer veľkej udalosti spoločnosť Samsung nebude jediná, ktorá verejnosti odhalí novú vlajkovú loď. čítať »
 
Mat­rox C900: Jed­nos­lo­to­vá kar­ta pre de­väť dis­ple­jov
Aj vy patríte k používateľom, ktorí si nevedia predstaviť prácu na počítači bez minimálne dvoch monitorov? čítať »
 
iP­ho­ne 7 má prísť s duál­nym fo­toa­pa­rá­tom. Poz­ri­te si, ako bu­dú vy­ze­rať fot­ky
Len nedávno sme priniesli niekoľko zvestí o očakávanom iPhone 7 a už sa objavili ďalšie. Pochádzajú od analytika KGI Ming-Chi Kua, ktorý zvyčajne disponuje pomerne spoľahlivými informáciami. čítať »
 
Ultra­za­bez­pe­če­ný vo­do­tes­ný Tu­ring Pho­ne vy­me­nil An­droid za OS Sail­fish
Keď pred siedmimi mesiacmi tvorcovia predstavili mobilný telefón Turing Phone, charakterizovali ho ako ultrazabezpečený androidový smartfón, zhotovený (čiastočne) z tekutého kovu. čítať »
 
No­vé gra­fic­ké kar­ty AMD Fi­reP­ro pre­me­nia oby­čaj­ný po­čí­tač na gra­fic­ký su­perstroj
AMD prichádza s riešením pre tých, ktorí potrebujú pracovať s vysokým rozlíšením a pokročilou grafikou, nemajú na to však dostatočne výkonný počítač. čítať »
 
HP má vlas­tné in­te­li­gen­tné ho­din­ky. Vzhľa­dom sa po­ná­ša­jú na kla­sic­ké chro­nog­ra­fy
Ani spoločnosť Hewlett-Packard nebude výnimkou. V súčasnosti totiž pracuje na niekoľkých modeloch vlastných smartwatch, ktoré sa napohľad od bežných hodiniek takmer nelíšia. čítať »
 
Lu­mir C: LED lam­pa na­pá­ja­ná pla­me­ňom svieč­ky
V prípade výpadku elektriny vám môže poslúžiť sviečka. Problém je v tom, že neosvetlí širokú oblasť a jej svetlo je dosť slabé. Pomôcť tu môže lampa Lumir C, LED svietidlo, ktoré znásobí svetlo sviečky. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter