TS: Nové netbooky spoločnosti Samsung

N210.jpg Netbooky Samsung N210 a B150 s uhlopriečkou 10,1 palcov ponúkajú elegantný dizajn a celodennú výdrž batérie

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., popredný hráč na trhu a uznávaný inovátor v oblasti spotrebnej elektroniky, prichádza na slovenský trh s novými modelmi Samsung N210 a N150. Model N210 je navrhnutý tak, aby užívateľom poskytol maximálnu osobnú slobodu pri 12 hodinách* bezpečného mobilného pripojenia, zatiaľ čo model N150 má výdrž 8,5 hodiny*, resp. 11 hodín*. Túto veľkú výdrž dosahuje vďaka celkovo nižšej spotrebe elektrickej energie, ku ktorej prispieva úspornejší LED displej, optimalizovaný výpočtový výkon a patentované riešenie spoločnosti Samsung Enhanced Battery Life. Modely N210 a N150 sú vybavené aj vylepšeným displejom, ktorý je zárukou dokonalejšieho vizuálneho zážitku. Nový antireflexný LED displej s uhlopriečkou 10,1" dokáže zobraziť filmy a statický obraz v najostrejších detailoch a najjasnejších farbách, pričom v ostrom osvetlení alebo na priamom slnečnom svetle netrpí rušivými odleskami.

N210_2.jpg S pomocou integrovaného nástroja Easy Resolution Manager je možné jednoducho zmeniť rozlíšenie displeja, pokiaľ práve používaný program alebo hra vyžadujú rozlíšenie 1024x768. Medzi ďalšie doplnky z oblasti vizuálnych technológií patrí integrovaná digitálna kamera, ktorú je možné použiť na videokonferencie alebo na live messaging.
Štíhly a elegantný dizajn overený rozsiahlym testovaním kvality prepožičiava modelom N210 a N150 štýlovosť a spoľahlivosť. Model N210 sa vyznačuje novým dizajnom Crystal Pattern spoločnosti Samsung, zatiaľ čo model N150 je vybavený integrovaným pántom zabezpečujúcim hladké otváranie a zatváranie netbooku.
Ak vezmeme do úvahy povrchovú úpravu odolnú voči poškriabaniu, máme pred sebou prístroj s vynikajúcou dlhodobou hodnotou.

Nové netbooky sú dodávané aj s celým radom nástrojov uľahčujúcich ich použitie a zabezpečujúcich bezpečnosť. Predovšetkým je to funkcia „Instant On“ podporovaná nástrojom Phoenix HyperSpace, ktorá je k dispozícii pri modeli N210 a umožňuje okamžité online pripojenie, bez potreby čakať na spustenie systému Windows. Funkcia „Smart Power Management“ šetrí energiu batérií bez zásahu užívateľa. Aplikácia AnyPC** na vzdialený prístup k inému počítaču zabezpečuje bezpečné a jednoduché pripojenie k počítaču v práci alebo doma, a umožňuje tak jednoducho prenášať a prezerať súbory aj pokiaľ je užívateľ na cestách. Softvér Phoenix FailSafe*** poskytuje užitočný nástroj na vyhľadanie vášho počítača v prípade, že sa stanete obeťou krádeže. Táto účinná služba, ktorej zmyslom je odradiť prípadného páchateľa od krádeže, vám umožní sledovať aktuálnu polohu odcudzeného netbooku a šifrovať, spravovať, sťahovať alebo mazať dôležité dáta na ňom uložené.

Netbooky Samsung N210 a N150 sú osadené najnovším procesorom Intel Atom N450, ktorý bol špeciálne navrhnutý pre netbooky a predovšetkým pre prácu s internetom. Procesor Intel Atom je postavený na celkom novej architektúre, ktorá zaručuje väčšiu energetickú úspornosť procesora odrážajúcu sa v dlhšej výdrži batérií a zároveň zaručuje lepší výkon mobilných aplikácií a svižnejšiu reakciu celého systému.

„Netbooky Samsung N210 a N150 dávajú na výber z niekoľkých elegantných dizajnových riešení a svojej praktickosti, ktorá posúva ultra-mobilné počítače do úplne novej dimenzie, stojí na čele nášho produktového radu. Dlhšia výdrž batérií je pre zákazníkov veľmi dôležitá a sme hrdí na to, že sme schopní ponúknuť funkciami nabité netbooky, ktoré užívateľovi umožňujú jednoduché a dlhotrvajúce bezdrôtové pripojenie,“ uviedol Seongwoo Nam, výkonný viceprezident divízie Samsung IT Solutions Business.

Rovnako tak, ako ostatné netbooky značky Samsung, získali aj modely N210 a N150 certifikát TCO potvrdzujúci splnenie požiadaviek uznávanej normy týkajúcej sa ergonómie a vplyvu na životné prostredie a spĺňajú aj ekologické požiadavky európskej smernice RoHS. Okrem toho, že sú netbooky Samsung ergonomicky navrhnuté pre čo najjednoduchšie použitie a výkon, sú taktiež vyrábané bez použitia ortuti. Taktiež vďaka svojim displejom s LED podsvietením spotrebúvajú výrazne menej energie. Ich ultraľahký, robustný a kompaktný dizajn poskytuje aj ďalšie „zelené“ výhody, pretože pri ich výrobe a používaní sa spotrebuje menej energie.
Netbooky Samsung N210 a N150 budú k dispozícii na Slovensku od marca.

Zdroj: TS SamsungOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

In­tel: No­vé pro­ce­so­ry bu­dú po­mal­šie. Dô­vo­dom je ús­po­ra ener­gie
Popredný svetový výrobca mikroprocesorov Intel na čele so svojím viceprezidentom Williamom Holtom oznámil počas konferencie ISSCC v San Franciscu koniec éry neustáleho zrýchľovania čipov. čítať »
 
LG pred­beh­ne Sam­sung: No­vin­ku G5 pred­sta­ví o pár ho­dín skôr ako Sam­sung svo­ju S7
Veľtrh MWC v Barcelone sa pomaly, ale isto blíži. Už teraz je známe, že v predvečer veľkej udalosti spoločnosť Samsung nebude jediná, ktorá verejnosti odhalí novú vlajkovú loď. čítať »
 
Mat­rox C900: Jed­nos­lo­to­vá kar­ta pre de­väť dis­ple­jov
Aj vy patríte k používateľom, ktorí si nevedia predstaviť prácu na počítači bez minimálne dvoch monitorov? čítať »
 
iP­ho­ne 7 má prísť s duál­nym fo­toa­pa­rá­tom. Poz­ri­te si, ako bu­dú vy­ze­rať fot­ky
Len nedávno sme priniesli niekoľko zvestí o očakávanom iPhone 7 a už sa objavili ďalšie. Pochádzajú od analytika KGI Ming-Chi Kua, ktorý zvyčajne disponuje pomerne spoľahlivými informáciami. čítať »
 
Ultra­za­bez­pe­če­ný vo­do­tes­ný Tu­ring Pho­ne vy­me­nil An­droid za OS Sail­fish
Keď pred siedmimi mesiacmi tvorcovia predstavili mobilný telefón Turing Phone, charakterizovali ho ako ultrazabezpečený androidový smartfón, zhotovený (čiastočne) z tekutého kovu. čítať »
 
No­vé gra­fic­ké kar­ty AMD Fi­reP­ro pre­me­nia oby­čaj­ný po­čí­tač na gra­fic­ký su­perstroj
AMD prichádza s riešením pre tých, ktorí potrebujú pracovať s vysokým rozlíšením a pokročilou grafikou, nemajú na to však dostatočne výkonný počítač. čítať »
 
HP má vlas­tné in­te­li­gen­tné ho­din­ky. Vzhľa­dom sa po­ná­ša­jú na kla­sic­ké chro­nog­ra­fy
Ani spoločnosť Hewlett-Packard nebude výnimkou. V súčasnosti totiž pracuje na niekoľkých modeloch vlastných smartwatch, ktoré sa napohľad od bežných hodiniek takmer nelíšia. čítať »
 
Lu­mir C: LED lam­pa na­pá­ja­ná pla­me­ňom svieč­ky
V prípade výpadku elektriny vám môže poslúžiť sviečka. Problém je v tom, že neosvetlí širokú oblasť a jej svetlo je dosť slabé. Pomôcť tu môže lampa Lumir C, LED svietidlo, ktoré znásobí svetlo sviečky. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter