Kompilátory Intelu údajne mrzačia kód pre procesory AMD a VIA

amd_phenom_x4_500.jpg Americká Federal Trade Commission (FTC) sa zaujíma o informáciu, podľa ktorej kompilátory Intelu mrzačia generovaný programový kód s cieľom znížiť rýchlosť jeho vykonávania na neintelovských procesoroch, teda tých, ktoré vyrábajú spoločnosti AMD a VIA.

Expert na programovanie Agner Fog na svojom blogu tvrdí, že kompilátor Intelu dokáže vyprodukovať rozdielne verzie častí kódu, pričom každá je optimalizovaná pre špecifický procesor a/alebo inštrukčnú súpravu. Systém potom zisťuje, na akom CPU beží, a podľa zistenej informácie vyberie optimálnu verziu kódu. No kompilátor zisťuje aj ID reťazec charakterizujúci dodávateľa CPU. Ak reťazec znie GenuineIntel, vyberie optimálnu verziu kódu, ak nie, vyberie tú najpomalšiu, akú dokáže nájsť.

Fog tvrdí, že keby o tejto vlastnosti kompilátora vedelo viac programátorov, pravdepodobne by používali iný kompilátor, pretože záujmom každého programátora je, aby jeho kód bežal dobre nielen na procesoroch Intel, ale aj AMD.

Zdá sa, že Intel a AMD sa dohodli na urovnaní tejto kauzy, FTC sa však o ňu naďalej zaujíma, pretože spoločnosť VIA môže byť stále v nevýhode.

Zdroj: The Inquirer 

Ohodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

In­tel: No­vé pro­ce­so­ry bu­dú po­mal­šie. Dô­vo­dom je ús­po­ra ener­gie
Popredný svetový výrobca mikroprocesorov Intel na čele so svojím viceprezidentom Williamom Holtom oznámil počas konferencie ISSCC v San Franciscu koniec éry neustáleho zrýchľovania čipov. čítať »
 
LG pred­beh­ne Sam­sung: No­vin­ku G5 pred­sta­ví o pár ho­dín skôr ako Sam­sung svo­ju S7
Veľtrh MWC v Barcelone sa pomaly, ale isto blíži. Už teraz je známe, že v predvečer veľkej udalosti spoločnosť Samsung nebude jediná, ktorá verejnosti odhalí novú vlajkovú loď. čítať »
 
Mat­rox C900: Jed­nos­lo­to­vá kar­ta pre de­väť dis­ple­jov
Aj vy patríte k používateľom, ktorí si nevedia predstaviť prácu na počítači bez minimálne dvoch monitorov? čítať »
 
iP­ho­ne 7 má prísť s duál­nym fo­toa­pa­rá­tom. Poz­ri­te si, ako bu­dú vy­ze­rať fot­ky
Len nedávno sme priniesli niekoľko zvestí o očakávanom iPhone 7 a už sa objavili ďalšie. Pochádzajú od analytika KGI Ming-Chi Kua, ktorý zvyčajne disponuje pomerne spoľahlivými informáciami. čítať »
 
Ultra­za­bez­pe­če­ný vo­do­tes­ný Tu­ring Pho­ne vy­me­nil An­droid za OS Sail­fish
Keď pred siedmimi mesiacmi tvorcovia predstavili mobilný telefón Turing Phone, charakterizovali ho ako ultrazabezpečený androidový smartfón, zhotovený (čiastočne) z tekutého kovu. čítať »
 
No­vé gra­fic­ké kar­ty AMD Fi­reP­ro pre­me­nia oby­čaj­ný po­čí­tač na gra­fic­ký su­perstroj
AMD prichádza s riešením pre tých, ktorí potrebujú pracovať s vysokým rozlíšením a pokročilou grafikou, nemajú na to však dostatočne výkonný počítač. čítať »
 
HP má vlas­tné in­te­li­gen­tné ho­din­ky. Vzhľa­dom sa po­ná­ša­jú na kla­sic­ké chro­nog­ra­fy
Ani spoločnosť Hewlett-Packard nebude výnimkou. V súčasnosti totiž pracuje na niekoľkých modeloch vlastných smartwatch, ktoré sa napohľad od bežných hodiniek takmer nelíšia. čítať »
 
Lu­mir C: LED lam­pa na­pá­ja­ná pla­me­ňom svieč­ky
V prípade výpadku elektriny vám môže poslúžiť sviečka. Problém je v tom, že neosvetlí širokú oblasť a jej svetlo je dosť slabé. Pomôcť tu môže lampa Lumir C, LED svietidlo, ktoré znásobí svetlo sviečky. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter