Samsung začína vyrábať efektívnejšie pamäte MLC NAND novej generácie

samsung_mlc_nand.jpg Spoločnosť Samsung Electronics začala koncom novembra produkovať veľké objemy 32 Gb multi-level-cell (MLC) NAND flash čipov s kapacitou 3 bity na jednu pamäťovú bunku s využitím 30 nm výrobnej technológie. Spolu s pamäťovými radičmi tejto spoločnosti budú pamäťové čipy použité pri výrobe 8 GB kariet microSD. Určené sú aj na konštruovanie kľúčov USB, nebudú však použité pri výrobe zariadení SSD.

Podľa Soo-In Cho, výkonného viceprezidenta spoločnosti Samsung a najvyššieho manažéra pamäťovej divízie tejto spoločnosti, by mali byť 3-bitové čipy MLC NAND flash o 50 % efektívnejšie ako súčasné 2-bitové.

Samsung predstavil prvé 50 nm čipy MLC NAND flash v roku 2005. Na trhu čipov NAND flash je v súčasnosti jednotkou a má celosvetový trhový podiel až 30 %. Dodáva ich všetkým známym výrobcom, ako sú napríklad Hewlett-Packard, Nokia, Research In Motion, Seagate, Dell alebo Sun Microsystems. Podľa spoločnosti Gartner Dataquest dosiahne trh s pamäťami NAND flash v roku 2009 objem 13,8 miliardy USD (9,15 miliardy EUR / 275,65 miliardy Sk) a v roku 2012 až 23,6 miliardy USD (15,64 miliardy EUR / 471,17 miliardy Sk).

Pamäťové čipy Samsungu budú mať na trhu konkurenciu v podobe 30 nm 3-bitových čipov MLC NAND flash spoločností SanDisk a Toshiba. Tie v súčasnosti vyrábajú aj 4-bitové pamäťové čipy MLC NAND flash s využitím 43 nm výrobnej technológie, ktoré sú pri ukladaní dát ešte efektívnejšie.

Zdroj: IcronticOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

In­tel: No­vé pro­ce­so­ry bu­dú po­mal­šie. Dô­vo­dom je ús­po­ra ener­gie
Popredný svetový výrobca mikroprocesorov Intel na čele so svojím viceprezidentom Williamom Holtom oznámil počas konferencie ISSCC v San Franciscu koniec éry neustáleho zrýchľovania čipov. čítať »
 
LG pred­beh­ne Sam­sung: No­vin­ku G5 pred­sta­ví o pár ho­dín skôr ako Sam­sung svo­ju S7
Veľtrh MWC v Barcelone sa pomaly, ale isto blíži. Už teraz je známe, že v predvečer veľkej udalosti spoločnosť Samsung nebude jediná, ktorá verejnosti odhalí novú vlajkovú loď. čítať »
 
Mat­rox C900: Jed­nos­lo­to­vá kar­ta pre de­väť dis­ple­jov
Aj vy patríte k používateľom, ktorí si nevedia predstaviť prácu na počítači bez minimálne dvoch monitorov? čítať »
 
iP­ho­ne 7 má prísť s duál­nym fo­toa­pa­rá­tom. Poz­ri­te si, ako bu­dú vy­ze­rať fot­ky
Len nedávno sme priniesli niekoľko zvestí o očakávanom iPhone 7 a už sa objavili ďalšie. Pochádzajú od analytika KGI Ming-Chi Kua, ktorý zvyčajne disponuje pomerne spoľahlivými informáciami. čítať »
 
Ultra­za­bez­pe­če­ný vo­do­tes­ný Tu­ring Pho­ne vy­me­nil An­droid za OS Sail­fish
Keď pred siedmimi mesiacmi tvorcovia predstavili mobilný telefón Turing Phone, charakterizovali ho ako ultrazabezpečený androidový smartfón, zhotovený (čiastočne) z tekutého kovu. čítať »
 
No­vé gra­fic­ké kar­ty AMD Fi­reP­ro pre­me­nia oby­čaj­ný po­čí­tač na gra­fic­ký su­perstroj
AMD prichádza s riešením pre tých, ktorí potrebujú pracovať s vysokým rozlíšením a pokročilou grafikou, nemajú na to však dostatočne výkonný počítač. čítať »
 
HP má vlas­tné in­te­li­gen­tné ho­din­ky. Vzhľa­dom sa po­ná­ša­jú na kla­sic­ké chro­nog­ra­fy
Ani spoločnosť Hewlett-Packard nebude výnimkou. V súčasnosti totiž pracuje na niekoľkých modeloch vlastných smartwatch, ktoré sa napohľad od bežných hodiniek takmer nelíšia. čítať »
 
Lu­mir C: LED lam­pa na­pá­ja­ná pla­me­ňom svieč­ky
V prípade výpadku elektriny vám môže poslúžiť sviečka. Problém je v tom, že neosvetlí širokú oblasť a jej svetlo je dosť slabé. Pomôcť tu môže lampa Lumir C, LED svietidlo, ktoré znásobí svetlo sviečky. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter