ČR: InterSystems vyhlasuje víťaza celosvetovej súťaže vo vývoji aplikácií Globals Challenge

Společnost InterSystems, světový lídr v pokročilých databázových, integračních a analytických technologiích, vyhlásila vítěze své v pořadí třetí soutěže Globals Challenge.

Společnost InterSystems pořádá sérii soutěží Globals Challenge, aby propagovala svůj bezplatný databázový systém Globals. InterSystems Globals je prověřená technologie vyznačující se vysokým výkonem, masivní škálovatelností a snadno použitelnými API. Globals funguje jako základová technologie v mnoha tisících aplikací, které běží na softwaru InterSystems.

Globals je bezplatně k dispozici všem vývojářům na Třetí soutěž Globals Challenge měla volný rámec: úkolem vývojářů bylo vytvořit systém či aplikaci, která využije databázovou technologii Globals, aby inovativním způsobem vyřešila aktuální problém, uspokojila nějaký požadavek současného trhu či vytvořila trh nový.

Vítězem třetí Globals Challenge se stal a finanční odměnu ve výši 3 500 dolarů převzal Anton Lapickij, student Moskevského institutu fyzikálního inženýrství (Národní univerzita pro jaderný výzkum). Anton Lapickij byl oceněn za technologický framework, který lze využít jako základ při vytváření softwarových nástrojů pro zpracování a analýzu velkých objemů dat (Big Data).

„Ve většině zemí se nástroje pro zpracování a analýzu velkých objemů dat dostávají do popředí zájmu vývojářů aplikací," říká Robert Nagle, viceprezident InterSystems pro vývoj softwaru. „Řešení Antona Lapického bylo vyhodnoceno jako vítězné, protože jedinečným způsobem využilo potenciálu technologie Globals, aby vytvořilo framework pro programování aplikací na zpracování a analýzu velkého objemu dat," dodává.

„Soutěže Globals Challenge nabízejí vývojářům příležitost, aby uplatnili svou kreativitu, využili inovativní technologie a vytvořili převratné softwarové nástroje. Navíc ani finanční odměna není nezajímavá," charakterizuje soutěž Robert Nagle.

„Vítáme zájem vývojářské komunity o další soutěže Globals Challenge a těšíme se na nová rozhraní pro programování aplikací (API) od jednotlivců či vývojářských týmů," pokračuje Nagle. „Podmínkou soutěží Globals Challenge je, že vítězná aplikace bude poskytnuta komunitě Globals. Doufáme, že tyto příklady inovativní činnosti vyvolají nové a kreativní nápady ve vývoji aplikací mezi všemi, kteří používají GlobalsDb.org."

Další Globals Challenge
Čtvrtý ročník Globals Challenge byl zahájen 29. března 2012. Společnost InterSystems očekává větší konkurenci, neboť vývojáři tentokrát budou moci při své práci používat Javu, Node.js a nové .NET Globals API. Podrobnější informace k soutěži najdete na Globals Challenge participation information.

Zdroj: InterSystemsOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter