Odštartoval Európsky týždeň elektronických zručností 2012

Európsky týždeň elektronických zručností 2012 - podporovaný Európskou komisiou - sa dostáva do najdôležitejšieho obdobia svojej kampane. Počas tohto týždňa v 37 krajinách Európskej únie prebehnú najrôznejšie aktivity venované elektronickým zručnostiam. Na Slovensku napríklad vyhodnotia IT Fitness test a vyhodnotí sa aj národné kolo súťaže sieťových akadémii NAG.

Program Európsky týždeň elektronických zručností 2012, ktorý pripravilo GR pre podnikanie a priemysel, dopĺňa ďalšie popredné aktivity Komisie, akou napríklad je „Agenda pre nové zručnosti a pracovné miesta", ktoré majú odstrániť nesúlad medzi vzdelávacím systémom a trhom práce a zlepšiť zamestnanosť mladých ľudí v Európe.

Úvodné podujatie Týždňa elektronických zručností sa konalo 19. marca 2012 v Bruseli a Záverečné podujatie sa uskutoční 30. marca 2012 v Kodani. Počas Týždňa elektronických zručností a až do konca mája 2012 sa uskutočnia stovky podujatí. Všetky najnovšie informácie o rôznych podujatiach, pracovných a školiacich príležitostiach v každej zúčastnenej krajine, ale aj o príležitostiach stretnúť sa s partnermi z oblasti priemyslu a sektoru školstva, ktorí sa pridali k tejto kampani, sa nachádzajú na webovej stránke http://eskills-week.ec.europa.eu.

V rámci eSkills týždňa budú na Slovensku na tlačovej konferencii dňa 29.3.2012 odprezentované výsledky celonárodného testovania IT FITNESS TEST, do ktorého sa zapojilo viac ako 35 000 respondentov, a taktiež budú vyhlasení víťazi súťaže študentov Sieťových akadémií NAG 2012, ktorej národné kolo sa koná na Technickej univerzite v Košiciach dńa 26.3.2012, a je druhou hlavnou aktivitou v rámci e-Skills týždňa organizového na Slovensku.

„NAG je dobre známa a populárna súťaž študentov sieťových akadémií. Umožňuje študentom stredných a vysokých škôl prezentovať svoje vedomosti v oblasti počítačových sietí. Jednotlivci a tímy súťažia v kategóriách na rôznej úrovni zložitosti" vysvetľuje Doc. František Jakab, koordinátor Sieťového akademického programu Cisco na Slovensku, ktorý je jednou z najúspešnejších vzdelávacích iniciatív v oblasti nových foriem vzdelávania.

Zlatým klincom tohtoročnej kampane je súťaž Project Passion, ktorá dáva šancu mladým ľuďom (vo veku 16 - 26 rokov) vytvoriť svoje vlastné osvetové kampane o hodnote a význame elektronických zručností a o tom, ako pomáhajú ľuďom zlepšiť svoje šance nájsť si prácu. Súťažiaci sa môžu zapájať do súťaže až do 30. júna 2012.

Európsky týždeň elektronických zručností koordinuje DIGITALEUROPE, IT Asociácia Slovenska a Európska školská sieť, sieť 30 národných ministerstiev školstva v partnerstve s národnými koordinátormi z 37 krajín a hlavní partneri z IT odvetvia, akými sú Nokia, Microsoft, Intel, Cisco a mnohí ďalší.

Generálny riaditeľ DIGITALEUROPE, John Higgins vraví: „Napriek kríze, IKT sektor za posledných pár rokov naďalej narastá o 3 percentá ročne. IKT a elektronické zručnosti sú katalyzátormi pre rast, inovatívnosť a konkurencieschopnosť v Európe. Podniky však zároveň informujú o probléme zamestnať a udržať si zručných IKT zamestnancov. V kritickom období pre Európu je tu nedostatok elektronických zručností, musíme sa zaoberať touto problematikou, aby sme si udržali svoju konkurencieschopnosť."

Marc Durando, výkonný riaditeľ Európskej školskej siete vraví, že potrebujeme silné iniciatívy, ktoré by pozdvihli informovanosť: „Chceme sa venovať priamo mladým ľuďom. Súťaž Project Passion dáva mladým ľuďom príležitosť vyjadriť sa. Dáva im možnosť zapojiť sa do niečoho, čo sa týka všetkých mladých ľudí - hľadania si práce. Je dôležité na najvyššej úrovni uznať a podporiť potenciál mladých ľudí."

Tu sa dozviete viac o Týždni elektronických zručností: http://eskills-week.ec.europa.eu

Zdroj: Digital Europe, European SchoolnetOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter