Asseco Central Europe vlani s rastom tržieb o 5 % na 133 mil. eur

Skupina Asseco Central Europe (CE) dosiahla v minulom roku celkové tržby vo výške 133,5 mil. eur, keď medziročne vzrástli o takmer 5 %. Tržby spoločnosti na Slovensku dosiahli vlani výšku 33,2 mil. eur, čo je o 6 % viac ako v roku 2010. Česká pobočka Asseco Central Europe zaznamenala takmer 15-percentný rast tržieb na 37,9 mil. eur. Ako uviedla spoločnosť Asseco CE vo svojej výročnej správe, minuloročné výsledky možno považovať za priaznivé vzhľadom na krehkú politickú situáciu na Slovensku. "V roku 2011 sa verejné IT zákazky zo Slovenska takmer vytratili. Očakávali sme ich predovšetkým vo štvrtom kvartáli a verili, že budú vyhlásené viaceré veľké tendre. Po páde vlády sa však celý proces opäť zastavil," konštatoval generálny riaditeľ firmy Jozef Klein. Naopak v Českej republike patril vlaňajšok podľa jeho slov medzi najúspešnejšie za posledné štyri roky.

Operačný zisk skupiny dosiahol v uplynulom roku úroveň 18 mil. eur, keď stúpol medziročne o 11 % a o 0,3 percentuálneho bodu stúpla aj marža na rovných 13 %. V minulom roku sa firme Asseco CE darilo predovšetkým v segmente komerčného (proprietárneho) softvéru a služieb, odkiaľ pochádzalo takmer 90 % jej príjmov. Skupina ku koncu minulého roka zamestnávala celkovo 1 541 ľudí, čo je o 63 menej ako v roku 2010. Na Slovensku mal Asseco CE 342 zamestnancov.

Medzi významné projekty firmy na Slovensku patril vlani kontrakt s Národnou diaľničnou spoločnosťou na dodávku komplexného informačného systému a rozšírenie podpory SAP, projekt unifikácie SAP produktov pre Slovak Telekom, ako aj projekt inteligentného dopravného systému pre ministerstvo dopravy. Asseco CE na Slovensku sa taktiež podieľalo na čiastkovom prepojení bankového informačného systému Poštovej banky s pobočkami Slovenskej pošty.

Česká pobočka spoločnosti Asseco CE vyhrala tender na projekt základných registrov, keď vlani podpísala zmluvu s českým ministerstvom vnútra v hodnote 418 mil. CZK bez dane z pridanej hodnoty. Podľa Kleina ide o jeden z hlavných projektov spoločnosti na roky 2011 a 2012.

Asseco Central Europe je regionálne softvérové centrum pre strednú Európu v oblasti integrácie, poskytovania IT služieb a produktov s vysokou pridanou hodnotou pre všetky segmenty. Vzniklo v júli 2009 integráciou Asseco Slovakia a Asseco Czech Republic, dvoch dodávateľov komplexných IT projektov pre organizácie verejnej správy či veľké komerčné subjekty. Obe spoločnosti si v tomto zoskupení ponechali svoju právnu subjektivitu, majú však jednu spoločnú organizačnú štruktúru.

Zdroj: SITAOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter