Zmeny v top manažmente spoločnosti DATALAN

V spoločnosti DATALAN dochádza k zmenám vo vrcholovom manažmente. Z pozície generálneho riaditeľa odchádza Igor Zeman. Vedenie spoločnosti preberajú Michal Klačan, nový výkonný riaditeľ spoločnosti a Marek Paščák, zodpovedný za riadenie obchodných aktivít. Zmeny nadobúdajú platnosť 1. marca 2012.

Výkonný riaditeľ DATALANu, Michal Klačan, bude zodpovedný za stratégiu firmy a v jeho kompetencii budú softvérové a infokomunikačné riešenia, servisné centrá, finančné riadenie a vnútorný chod spoločnosti. „Mojou prioritou bude zosúladiť strategické smerovanie firmy s vývojom na trhu IT a potvrdiť líderstvo DATALANu," uviedol Michal Klačan. V rámci zmien dochádza aj k zjednoteniu obchodného riadenia a rozšíreniu kompetencií obchodnej divízie, ktorú povedie Marek Paščák. Marek Paščák bude zodpovedný za korporátnu obchodnú stratégiu, za všetky predajné aktivity firmy a marketing.

Predstavenstvo spoločnosti DATALAN bude tvoriť tím v zložení Štefan Petergáč, Michal Klačan, Marek Paščák a Dušan Gavura.
„DATALAN sa za posledné roky výrazne posunul, dosahuje dobré výsledky a je pripravený rásť. Som rád, že som bol súčasťou tohto silného tímu," uviedol Igor Zeman, ktorý sa rozhodol prijať novú výzvu a venovať sa obchodným aktivitám v nadnárodnej IT spoločnosti.

Michal Klačan jeabsolvent Fakulty elektrotechniky a informatikySTU. Od roku 1997 pracoval v spoločnosti AbilityDevelopment SK a členom tímu DATALAN je od roku2003. V súčasnosti je výkonným riaditeľom a členom predstavenstva.

Marek Paščákabsolvoval Fakultu elektrotechniky a informatikySTU. V tíme DATALAN je od roku 1999 av súčasnosti je členom predstavenstva a riadi Divíziu obchod.

Zdroj: DATALANOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter