BISLA odštartovala semester na tabletoch DELL

Európske obchodné centrum (EBC) Dell v Bratislave darovalo Bratislavskej medzinárodnej škole liberálnych štúdií ( BISLA) 50 tabletov Dell Streak 7. Zariadenia umožnia všetkým študentom prístup k rozsiahlej databáze študijných zdrojov, podporia zdieľanie a tiež zjednodušia prácu pedagógov.

„Napriek tomu, že verím v silu osobného rozhovoru medzi pedagógom a študentom vnímam, že technológie akademické prostredie posúvajú výrazne dopredu. Sme zvedaví, ako budú študenti a pedagógovia hodnotiť zmeny, ktoré tablety do výučby prinesú. Verím, že jedným z výsledkov bude aj intenzívnejší vzájomný dialóg," hovorí Samuel Abrahám, rektor BISLA.

Poslucháči BISLA budú prostredníctvom tabletov pristupovať k študijným materiálom a ďalším zdrojom viažucim sa na jednotlivé predmety. „Tento semester otestujeme aj hodnotenie kurzov pomocou online formulárov a samotní študenti by radi oživili online diskusné platformy," hovorí Samuel Abrahám.

Dar tabletov nadväzuje na široký rozsah spolupráce EBC Dell a slovenských stredných a vysokých škôl. Dell na Slovensku aktívne pôsobí v rámci pracovnej skupiny Americkej obchodnej komory pre vzdelávanie. Od februára 2012 začalo EBC v spolupráci s CNAS a Ekonomickou univerzitou v Bratislave akreditovaný kurz Riadenie globálnej firmy. Od roku 2002 zrealizovali lektori z prostredia EBC desiatky prednášok a praktických workshopov na vysokých a stredných školách po celom Slovensku.

Zdroj: DellOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter