Test e-Skills 2012 vyskúšalo už 22.000 Slovákov

Počas prvého týždňa absolvovalo celonárodný on-line test IT znalostí Slovákov už prvých 22.000 záujemcov, ktorí boli zvedaví na úroveň svojich znalostí. Podľa výsledkov, ktoré nájdete aj na stránke projektu, www.eskills.sk, sa ich priemerná hodnota výsledkov pohybuje na hranici 61%.

„Aktuálne výsledky signalizujú isté zlepšenie voči roku 2010," hovorí Juraj Sabaka, prezident IT Asociácie Slovenska, ktorá tento test organizuje spolu s Európskou Komisiou pod záštitou ministra školstva, športu, vedy a výskumu, Eugena Jurzycu a Martina Bruncka, splnomocnenca vlády SR pre vedomostnú ekonomiku. „Myslím si, že tieto čísla veľmi dobre reflektujú rozvoj trhu. Pribudlo množstvo nových technológií, ľudia využívajú internet čoraz viac. Tohtoročný IT Fitness test sme pripravovali s dôrazom na to, aby sme preverili naozaj komplexné schopnosti účastníkov. Tento test neodhalí, či ste dobrým programátorom, alebo sieťovým inžinierom. Povie nám o vás, či viete získavať potrebné informácie, spracovať ich a náležite využi,." dodáva Sabaka.

Cieľom testovania je zistiť úroveň IT zručnosti, schopnosti ich efektívneho využitia pri štúdiu, v práci, v každodennom živote predovšetkým u mladých ľudí, študentov stredných a vysokých škôl," hovorí František Jakab, manažér projektu. „Nie je to ale iba o nich, na stránku eskills.sk pozývame všetkých občanov bez rozdielu veku, či profesie, aby si tento test spravili tiež a zistili, kde ešte môžu „pridať"," dopĺňa Jakab.

Po absolvovaní hlavného IT Fitness testu majú návštevníci stránky eSkills k dispozícii aj ďalšie partnerské testy od spoločností Cisco, Eset, IT Škola, Microsoft, PC REVUE alebo PosAm.

IT Fitness test bude k dispozícii až do 15. marca 2012 a snahou IT Asociácie Slovenska je, aby do procesu testovania zapojila čo najväčšia skupina respondentov a boli tak získane relevantné informácie o úrovni IT zručností na Slovensku. Samotné testovanie je sprevádzané viacerými súťažami, cieľom ktorých cieľom je získanie čo najväčšieho počtu zapojených respondentov. Súťaží sa o najaktívnejšiu školu (školu s najväčším počtom zapojených študentov) a podobne.

Najúspešnejšie subjekty majú možnosť získať zaujímavé ceny a okrem hlavného IT Fitness testu nájdu záujemcovia na stránke aj ďalšie testy partnerov tohto projektu. Výsledky testovania a víťazi súťaží budú vyhlásení v rámci tlačovej konferencie, ktorá bude usporiadaná po ukončení testovania v priebehu Európskeho týždňa eSkills 2012 (posledný marcový týždeň).

Len pre pripomenutie: v roku 2010 sa do testovania zapojilo takmer 50 000 účastníkov z celého Slovenska.

Okrem IT Fitness testu prebieha ešte:

Súťaž študentov sieťových akadémií

Súťaž umožní študentom stredných a vysokých škôl prezentovať vedomosti v oblasti počítačových sietí. Jednotlivci a tímy súťažia v kategóriách na rôznej úrovni zložitosti. Súťaž bude organizovaná v dvoch kolách: školské (január - február) a národné kolo v rámci Európskeho eSkills týždňa. Očakávame, že do súťaže sa zapojí väčšina zo súčasne študujúcich viac ako 6 000 študentov.

Verejnosť, firmy a vlády sa môžu pripojiť k boju proti nezamestnanosti prostredníctvom Európskeho týždňa e-Skills 2012. Ak chcete pomôcť rozšíriť e-zručnosti pre prácu a život kliknite na http://eskills-week.ec.europa.eu a hľadajte spôsoby ako spoločne budovať digitálnu budúcnosť.

Zdroj: www.eskills.skOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter