Spoločnosť Sony získala 6 cien iF Design Awards

Spoločnosť Sony dosiahla na udeľovaní odovzdávania prestížnych cien International Forum Design Awards (iF) v Mníchove veľký úspech. Ocenenie získalo až 6 produktov z dielne Sony. Zlaté ceny získali televízia Sony BRAVIA NX720, fotoaparát Cyber-shot DSC-TX55, dva kompaktné fotoaparáty s vymeniteľnými objektívmi série Alfa NEX-C3 a NEX-7, Sony Tablet S a profesionálna videokamera NXCAM NEX-FS100EK. Ďalších 16 produktov získalo cenu za „produktový" a „komunikačný" dizajn.

Piatková nočná prestížna ceremónia odovzdávania cien za dizajn International Forum Design Awards (iF) v Mníchove vyniesla spoločnosti Sony až šesť zlatých cien. Z viac ako 4 000 prihlásených získalo ocenenie za výnimočný dizajn len 60 produktov, z čoho je jasné, aký úspech spoločnosť Sony vo svete dizajnu dosiahla. Tvorba a zdieľanie obsahu preukázali správne smerovanie do budúcnosti, pretože Sony získalo ocenenia za svoj tablet, digitálne fotoaparáty a televízor s prístupom na Internet.

„Tieto ocenenia považujeme za výsledok nekompromisného prístupu spoločnosti Sony k riešeniam v oblasti dizajnu, ktorý nás bude aj naďalej inšpirovať k dosiahnutiu nových cieľov v tejto oblasti," uviedol Masayoshi Tsuchiya, riaditeľ oddelenia Sony Design, spoločnosti Sony Corporation.

Ocenenia iF Gold Awards

Sony Tablet S

Sony Tablet S je výkonné multimediálne zariadenie, ktoré využíva operačný systém Android a displej s uhlopriečkou 23,8 cm (9,4"). Veľký displej umožňuje pohodlné využívanie rôznych služieb, jednoduché surfovanie po internete a sledovanie obsahu. Využitie dizajnu s „excentrickým ťažiskom", ťažiskom vychýleným od stredu, umožňuje praktickejšie a príjemnejšie používanie.

Sony BRAVIA NX720

Televízor s modelovým označením NX720 prináša vďaka technológii X-Reality PRO ostrejší obraz, realistickejšie 3D zobrazenie a svet on-line možností vďaka funkcii Sony Internet TV. Dizajn, ktorý sa vyznačuje 0,7 mm hrubým tvrdeným sklom a čiernym lesklým rámom, vytvára ilúziu obrazu vystupujúceho z celistvej čiernej obrazovky. Hliníkový podstavec so zabudovanými reproduktormi, ktoré sú teraz ešte tenšie a kompaktnejšie, pridáva na celkovom odľahčenom vzhľade a zároveň zaručuje vynikajúcu kvalitu zvuku.

Digitálny fotoaparát Cyber-shot DSC-TX55

Najmenší a najtenší kompaktný fotoaparát s dizajnom, ktorý vás nenechá chladnými. Zaoblené rohy ostro kontrastujú s prepracovanými detailmi tlačidiel a samotného tela, čo spoločne tvorí jedinečný vzhľad. A kombinácia jemnej textúry s hliníkovou povrchovou úpravou zaručujú fotoaparátu svoj vlastný a jedinečný prejav.

Kompaktný digitálny fotoaparát Alfa NEX-C3

Pri tvorbe dizajnu tohto sofistikovaného digitálneho fotoaparátu sa museli brať do úvahy možnosti vymeniteľných objektívov, ktoré umožňujú užívateľom zhotovovať ešte lepšie fotografie a videá ako kedykoľvek predtým. Dizajn berie do úvahy aj spôsob ovládania fotoaparátu užívateľom a vyznačuje sa držadlom, ktoré pozostáva z plynulých kriviek, dokonale kopírujúcich tvar dlane.

Kompaktný digitálny fotoaparát Alfa NEX-7

Tento digitálny fotoaparát nasledujúcej generácie s vymeniteľnými objektívmi a technológiou, ktorá nevyužíva zrkadlo, má mnoho kvalitných funkcií a napriek tomu neuveriteľne jednoduchý dizajn. Viacero funkcií užívateľského rozhrania sa ovláda pomocou dvoch ovládacích prvkov na unikátnom hornom paneli a pomocou otočného ovládacieho prvku na zadnom paneli. Užívatelia si tak môžu vychutnávať intuitívne ovládanie a zmysel pre priamočiarosť. Toto pokročilé užívateľské rozhranie minimalizuje počet tlačidiel na tele fotoaparátu, čím sa zvýrazňuje plochý a jednoduchý dizajn.

Profesionálna videokamera NXCAM NEX-FS100EK

Spoločnosť Sony spojila elementy dvoch veľmi vysoko sofistikovaných zariadení - kompaktných fotoaparátov s vysokým rozlíšením série Alfa a profesionálnych kamier série NXCAM. Výsledkom je ideálna modulárna kamera. Model NEX-FS100E je vybavený CMOS snímačom Exmor s označením Super 35, ktorý bol navrhnutý špeciálne pre snímanie pohyblivého obrazu do reklamných spotov, hudobných videoklipov a napríklad aj akčných scén v nízkorozpočtových projektoch.

Súťaž iF

Už od roku 1953 je dizajnová súťaž International Forum (iF) spoľahlivým meradlom vynikajúcej kvality v oblasti dizajnu. Logo iF, ktoré udeľuje medzinárodná porota zložená z expertov, je na celom svete symbolom overenej kvality. V roku 2012 sa do súťaže prihlásilo 1 605 účastníkov z 48 rôznych krajín s celkovým počtom 4 323 súťažných produktov, ktoré hodnotila medzinárodná porota zložená z expertov. 863 produktov získalo cenu iF 2012 za produktový dizajn, pričom 60 z nich získalo aj zlatú cenu iF.

Produkty, ktoré získali cenu iF Design

 • Tablet P
 • Televízory BRAVIA série EX420
 • DVD systém domáceho kina DAV-SZ1000W
 • BD systém domáceho kina BDV-L800
 • 3D kamkordér Handycam HDR-TD10
 • Digitálna zrkadlovka Alfa α77 s technológiou Translucent Mirror (SLT)
 • Digitálny fotoaparát Cyber-shot DSC-J10
 • Prenosný dokovací systém SRS-BTV25
 • IC rekordér ICD-SX712/SX712D
 • Prenosný hudobný dokovací systém RDP-XA700iP/X500iP
 • Prenosný 3D prehliadač HMZ-T1
 • Notebooky série VAIO S
 • Notebooky série VAIO Z
 • Notebooky série VAIO L
 • MP3 prehrávače WALKMAN série W

Produkty, ktoré získali cenu iF Communication

 • Užívateľské rozhranie modelu Alfa NEX-C3

Zdroj: SonyOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter