Udeľovanie slovenských počítačových „Oskarov“ 2011

ITG-oskar-velke.jpg Na spoločenskom večere IT GALA sa vo štvrtok 6. 10. 2011 odovzdávali prestížne ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA a IT PROJEKT roka 2011. Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Tradícia udeľovania týchto prestížnych ocenení pokračuje už jedenásty rok. Cieľom je oceniť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty, realizované v danom roku. Odborná komisia zostavila aj tento rok širšiu nomináciu viac ako 130 osobností, firiem a projektov z oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Na základe údajov z informačných dotazníkov porota hlasovaním zostavila užšie nominácie piatich osobností, piatich firiem a piatich projektov bez určenia poradia.

V kategórii IT OSOBNOSŤ roka 2011 sa víťazom stal Richard Marko, generálny riaditeľ spoločnosti ESET, spol. s r. o. Richard Marko je spolutvorcom antivírusového systému ESET NOD32. Je programátorským spoluautorom tzv. pokročilej heuristiky, ktorá v roku 2002 znamenala technologický zlom v detekcii malvéru. Spolumajiteľom ESETu sa stal v roku 2005. Od začiatku roka 2011 sa stal jeho generálnym riaditeľom. Absolvoval viaceré odborné prednášky a vystúpenia na konferenciách v zahraničí. Redakcia popredného medzinárodného periodika CRN z oblasti IT biznisu zaradila Richarda Marka medzi 25 najvýznamnejších ideových lídrov v oblasti IT na rok 2010. Na konferencii Virus Bulletin bol za svoju prácu na heuristickej analýze nominovaný v kategórii Najinovatívnejšia idea v oblasti boja s malvérom za posledných 10 rokov.

V kategórii IT FIRMA roka 2011 sa víťazom stala spoločnosť T-Systems Slovakia s. r. o.

Medzi unikátne produkty patria napríklad manažované IKT služby na báze technológií cloud computingu, umožňujúce konsolidáciu fyzických dátových a podporných centier zákazníka do „supercentier" spravovaných na diaľku. Spoločnosť T-Systems Slovakia je najväčšie z týchto vysunutých pracovísk pre počítačové služby v rámci T-Systems International a celého koncernu Deutsche Telekom. T-Systems Slovakia exportuje 100 % služieb. V roku 2010 investoval T-Systems SK do vzdelávania svojich zamestnancov prostriedky v objeme 2 237 888 eur. T-Systems intenzívne spolupracuje s akademickou sférou, výskumnými ústavmi a podporuje oblasť školstva, kultúry, ako aj viaceré verejnoprospešné projekty. T-Systems Slovakia je najrýchlejšie rastúcou pobočkou v rámci T-Systems International.

V kategórii IT PROJEKT roka 2011 ocenenie získal projekt Elektronický strážca seniorov od spoločnosti YMS, a. s. Mobilný strážca je zariadenie podobné mobilnému telefónu, vďaka ktorému si môže občan v prípade potreby sám ihneď privolať pomoc stlačením tlačidla ALARM. Okrem vysielania núdzového signálu vie odosielať SMS správy na iné telefóny alebo na dispečing o svojej aktuálnej polohe, prijímať telefonické hovory z dispečingu či z akéhokoľvek iného telefónu, volať na predvolené čísla a využiť automatický alarm v prípade pádu. Cieľom projektu je minimalizovať situácie bezmocnosti, v ktorých sa často ocitajú ohrození občania, keď si nedokážu sami privolať pomoc. Odbúrava takisto potrebu rodinných príslušníkov neustále kontrolovať stav staršieho člena rodiny či detí. Prináša pocit istoty, že zraniteľní členovia rodiny sú pod dohľadom a v prípade potreby si môžu sami privolať pomoc. Riešenie Elektronický strážca seniorov je prvé riešenie svojho druhu na Slovensku. Vďaka spolupráci s mobilným operátorom ponúka lokalizačnú službu za prijateľné poplatky - podobné ako pri využívaní bežného mobilného telefónu.

O nomináciách rozhodla komisia zostavená z IT novinárov a zástupcov profesijných IT organizácií v zložení: Juraj Sabaka (ITAS), Boris Tytykalo (SITA), Jozef Šupšák (eFOCUS), Ondrej Macko (PC REVUE), Martin Valášek, Ján Šebo (CTF), Filip Hanker (Živé.sk) a Martin Drobný (INFOWARE). Ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA a IT PROJEKT roka 2011 boli udelené 6. októbra 2011 na slávnostnom večere IT GALA. Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT SUMMIT a IT GALA organizujú ITAS, PC REVUE a INFOWARE.

Videozáznam z odovzdávania cien IT FIRMA, IT PROJEKT a IT OSOBNOSŤ roka 2011 si môžete pozrieť tu:
Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter