TS: Siemens, s.r.o. ukončil obchodný rok s obratom 330 mil. eur

siemens.JPG V porovnaní s predošlým účtovným obdobím vzrástol firemný obrat o 19 %, počet zamestnancov Siemens, s.r.o. stúpol medziročne o 11 % na 1 059. Spoločnosť Siemens, s.r.o., ktorá zastupuje predajné aktivity koncernu Siemens na Slovensku, ukončila obchodný rok 2009/2010 s obratom 330 mil. eur. V porovnaní s predošlým účtovným obdobím vzrástol obrat firmy o 19 %. Na stredajšej tlačovej besede o tom informoval generálny riaditeľ spoločnosti Vladimír Slezák. Pod pozitívny výsledok sa podľa Slezáka podpísali všetky tri hlavné sektory firmy vrátane už samostatnej divízie Siemens IT Solutions and Services. Tá sa po minuloročnej integrácii opätovne vyčlenila a od 1. októbra tohto roku pôsobí ako samostatná spoločnosť.

Počet zamestnancov Siemens stúpol medziročne o 11 %, keď k 30. septembru 2010 firma zamestnávala 1 059 ľudí. Pod nárast obratu spoločnosti sa podpísali jej dva kľúčové projekty. Ide o výstavbu paroplynovej elektrárne v Malženiciach, ktorú Siemens v tomto roku ukončil a jej odovzdanie naplánoval na 31. december. Elektráreň postavil Siemens na kľúč pre spoločnosť E.ON. a jej celkový inštalovaný výkon je 430 megawattov. Druhým kľúčovým projektom bola dodávka technológie pre elektronický výber mýta na Slovensku pre SkyToll.

K ďalším významným projektom uplynulého obchodného roku patrila subdodávka zabezpečovacej a oznamovacej techniky, ktorú spoločnosť realizuje v rámci modernizácie severného železničného koridoru v úsekoch Nové Mesto nad Váhom - Zlatkovce a Trenčianska Teplá - Beluša. Siemens taktiež otvoril Inžinierske centrum pre automatizáciu železníc v Žiline, kde firma do roku 2015 vytvorí 130 vysoko kvalifikovaných pracovných pozícií. Spoločnosť zabezpečovala aj kompletnú elektroinštaláciu vrátane osvetľovacích systémov pre nový Národný hokejový štadión. V energetickom sektore patrili medzi najvýznamnejšie projekty generálna oprava spojená s modernizáciou riadiaceho systému turbogenerátora TG2 v Teplárni Žilina v hodnote 2 mil. eur a a dodávky komponentov pre Slovenskú elektrizačnú prenosovú sústavu v rámci projektu Rozvodňa Medzibrod. Okrem toho sa firma v uplynulom obchodnom roku angažovala aj v oblasti zdravotníctva, keď Inštitútu nukleárnej a molekulárnej medicíny v Banskej Bystrici dodala molekulárny počítačový tomograf Biograph mCT.

Spoločnosť Siemens, s.r.o. tvorí deväť obchodných divízií. Industry sektor predstavujú divízie Industry Solutions, Industry Automation/Drive Technologies, Mobility, Building Technologies a Public Lighting. Energy sektor zastupujú divízie Power Generation and Services a Energy Transmission and Distribution a sektor Healthcare reprezentujú na Slovensku divízie Diagnostics a Imaging & Therapy Systems/Clinical Products.

Zdroj: SITAOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter