TS: Siemens IT Solutions and Services sa vyčleňuje do samostatnej spoločnosti

Siemens budova SITS v Bratislave-Einsteinova .jpg K 1. októbru prišlo k predaju časti podniku prislúchajúcej k niekdajšej divízii Siemens IT Solutions and Services (SITS) zo strany Siemens s.r.o. ako predávajúceho novovzniknutej spoločnosti Siemens IT Solutions and Services s.r.o. ako kupujúcemu. Na Slovensku má spoločnosť po vyčlenení 536 pracovníkov. Konateľmi spoločnosti sú Peter Prónay a Jozef Ulbricht. Siemens AG investuje viac ako 500 miliónov eur do posilnenia Siemens IT Solutions and Services na medzinárodnej úrovni.

„Hoci z právneho hľadiska vzniká na Slovensku nová s. r. o. s novým IČO, vzniká predajom časti podniku Siemens s.r.o., čo garantuje kontinuitu všetkých obchodnoprávnych aj pracovnoprávnych vzťahov. Keďže aj nová spoločnosť je v majetku koncernu Siemens, nejde ani o situáciu change of control,“ vysvetľuje Peter Prónay, výkonný riaditeľ Siemens IT Solutions and Services s.r.o.

Táto zmena právnej formy nebude viesť k žiadnym zmenám súčasných podnikateľských činností, nebude mať vplyv na obchodné zmluvy so zákazníkmi ani na partnerstvá s inými IT spoločnosťami.

Celá medzinárodná organizácia Siemens IT Solutions and Services bude v stopercentnom vlastníctve koncernu Siemens, bude ju tvoriť deväť regionálnych clusterov, pričom slovenský SITS bude tak ako doteraz spadať do zoskupenia strednej a východnej Európy (CEE) s vedením vo Viedni.

Zdroj: TS SiemensOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter