Udeľovanie slovenských počítačových „Oskarov“ 2010

Na spoločenskom večere IT GALA sa vo štvrtok 30. 9. 2010 odovzdávali prestížne ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA a IT PROJEKT roka 2010. Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Tradícia udeľovania týchto prestížnych ocenení pokračuje už desiaty rok. Cieľom je oceniť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty, realizované v danom roku. Odborná komisia zostavila aj tento rok širšiu nomináciu viac ako 120 osobností, firiem a projektov z oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Na základe údajov z informačných dotazníkov porota hlasovaním zostavila užšie nominácie piatich osobností, piatich firiem a piatich projektov bez určenia poradia.

V kategórii IT OSOBNOSŤ roka 2010 sa víťazom stal Jozef Klein, predseda predstavenstva a prezident spoločnosti Asseco Central Europe, a.s. Komisia ocenila jeho zásluhy pri vstupe Asseco Slovakia v októbri 2006 na Varšavskú burzu cenných papierov a masívnom rozširovaní Asseco CE, ale aj celej skupiny ASSECO, jedného z najsilnejších softvérových domov v Európe, ktorý sa nachádza v 16 krajinách Európy a zamestnáva 8 500 ľudí. Jozef Klein sa podieľa na informatizácii slovenskej spoločnosti prostredníctvom účasti vo viacerých profesijných IT združeniach, na vedeckých konferenciách a odbornými konzultáciami. Pod vedením Jozefa Kleina, získala spoločnosť Asseco viacero významných odborných ocenení.

V kategórii IT FIRMA roka 2010 sa víťazom stala spoločnosť SOITRON, a.s.. Komisia ocenila viaceré unikátne produkty spoločnosti, ako napr. nasadenie Unified Communications pre Tatra banku, redizajn WAN siete a implementácia IP telefónie pre Slovenskú sporiteľňu, multimediálne kontaktné centrum pre prevádzkovateľa outsorcingu call-centrových služieb, zabezpečenie HD video prenosov stretnutia predstaviteľov NATO, multimediálne kontaktné centrum pre zákaznícke centrum spoločnosti E.ON., atd. Komisia tiež ocenila skutočnosť že vlastné služby tvoria 56 % z celkového obratu a až 30 % obratu dnes realizuje Soitron mimo Slovenska.

V kategórii IT PROJEKT roka 2010 ocenenie získal projekt IPESOFT REMS (Railway Energy Management System) od spoločnosti IPESOFT spol. s r.o.. Cieľom projektu je zabezpečenie dodávky a implementácia komplexného systému obchodného dispečingu s elektrinou (ODE) pre spoločnosť ZSSK CARGO. Prínosom projektu je výrazné zníženie nákladov súvisiacich s trakciou vplyvom zníženia fiktívnej spotreby na základe reálne merateľnej potreby elektrickej energie, „on-line audit spotreby“, reálne zníženia spotreby zavedením noriem pre vlaky a pre traťové úseky a ekonomicky výhodný nákup energií na základe predikovania potreby z plánovaných prepravných výkonov. Komisia tiež ocenila, že v rámci Európy ide svojim rozsahom, komplexnosťou a parametrami o unikátny systém.

O nomináciách a víťazoch rozhodla komisia zostavená z IT novinárov a zástupcov profesijných IT organizácií v zložení: Juraj Sabaka (ITAS), Ján Šebo (CTF), Boris Tytykalo (SITA), Jozef Šupšák (eFocus), Ondrej Macko (PC REVUE), Martin Valášek (Trend), a Martin Drobný (INFOWARE). Ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA a IT PROJEKT roka 2010 boli udelené 30. septembra 2010 na slávnostnom večere IT GALA. Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT SUMMIT a IT GALA organizujú ITAS, PC REVUE a INFOWARE.


Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter