TS: Predbežný program konferencie IT SUMMIT 2010

IT summit 2010.jpg ITAS, PC REVUE a INFOWARE organizujú najprestížnejšie výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií. Podujatie spája odbornú konferenciu IT SUMMIT so slávnostným večerom IT GALA, spojeným s vyhodnotením súťaže o ocenenie IT firma, IT osobnosť a IT projekt roka.

Ponuku partnerstva na podujatí prijalo 50 spoločností pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, ktoré sa stotožnili so zámerom vytvoriť spoločné komunitné podujatie. Okrem predstaviteľov IT komunity sa na podujatí zúčastnia aj predstavitelia vlády, ministerstiev, parlamentu a významných slovenských podnikov.

Cieľom IT Summitu 2010 je poskytnúť priestor na diskusiu o aktuálnych témach na slovenskom IT trhu. IT Summit pokračuje v tradícii nezávislých nekomerčných konferencií ITAS. Podujatie prebieha formou panelových diskusií a je určené najmä vedúcim predstaviteľom IT spoločností, IT manažérom a špecialistom vo všetkých oblastiach podnikania a verejnej správy.

Program
9:00 – 10:00
Informatizácia spoločnosti na Slovensku – zhrnutie súčasného stavu a aktuálne úlohy van Mikloš, minister financií SR
Vízia IKT, internetová ekonomika a internet do roku 2025 - Kaan Terzioglu, Vice-President Emerging Markets, Cisco Systems

10.15 – 12.00
Informatika ako efektivny nástroj a driver reformných krokov Roman Brestovanský-IBM
Udržateľnosť eGov riešení v čase krízy – Karol Reindl a Peter Fedák - capgemini

Panel: Roland Sill – splnomocnenec vlády SR pre informatizáciu, Miroslav Kukučka- MF SR, Milan Muška - ZMOS

12.00 – 13:00 Obed

13.00 – 14:45
Digitaleurope Vision 2020 Bridget Cosgrave. Digitaleurope
Vývoj eSecurity, úloha štátu, vízia Miroslav Trnka, ESET
Vývoj IKT trhu v uplynulom roku a budúce trendy v odvetví Jana Rydziová -Gartner , Tom Vavra- IDC

15:00 – 16.30
Zjednocovanie daní a odvodov, dopad na IT firmy a zamestnávateľov Karol Reindl a Ján Hargaš - capgemini
Vývoj v oblasti ľudských zdrojov Zoja Hollá –HayGroup, Branislav Hunčík - PriceWaterhouseCoopers

Termín: 5. október 2010
Miesto: Holiday Inn, Bratislava
Podrobný program: www.itas.sk
Prihláška: www.itas.sk

Slávnostný večer IT GALA je neformálne stretnutie vedúcich predstaviteľov IT komunity s významnými osobnosťami verejného a politického života. Počas podujatia budú odovzdané ceny IT firma, IT osobnosť a IT projekt roka. Slávnostný večer IT GALA sa uskutoční 30. septembra 2010.Ohodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter