TS: Študenti programu Sieťových akadémií potvrdili svoje kvality v medzinárodnej súťaži

Slovakian team.JPG Medzinárodná súťaž študentov programu Sieťových akadémií Cisco (Networking Academy Games), priniesla najtalentovanejších študentom programu z krajín Strednej a Východnej Európy opäť príležitosť súťažiť v medzinárodnej konkurencii. Súťaž si za 5 rokov svojej existencie vybudovala dobré meno a stabilnú pozíciu medzi študentmi a inštruktormi programu, pričom iniciatíva na založenie tejto súťaže prišla práve zo Slovenska.

Do medzinárodného kola súťaže, ktoré sa tohto roku uskutočnilo v Debrecíne, Maďarsku v dňoch 24. – 26. júna 2010, boli z jednotlivých krajín nominovaní víťazi národných súťaží. Tohtoročného medzinárodného kola sa zúčastnilo celkovo 39 súťažiacich zo 6 krajín Európy: Bulharska, Českej republiky, Maďarska, Rumunska, Ukrajiny a Slovenska, ktorí súťaži v troch kategóriách (HS3 - 3 členné družstvá, UNI – jednotlivci, PT- Packet Tracer – jednotlivci). Zadania v jednotlivých kategóriách pozostávali z teoretického testu a riešení praktických úloh, ktoré preverili znalosti súťažiacich v konfigurácii zariadení a riešení simulovaných problémov v sieti.

Aj tento rok boli študenti zo Slovenska najuspešnejšou zúčastnenou krajinou. Po celodennom náročnom zápolení si v rámci slávnostného vyhlasovania výsledkov ocenenia prevzali: Družstvo z SOŠ Hadlová (Martin Rajnoha, Peter Halaška, Tomáš Drozda) za 2. miesto v kategórii trojčlených družstiev stredoškolských študentov (HS3), Martin Kriška, študent Technickej univerzity v Košiciach za 3. miesto v kategórii jednotlivcov UNI, Maroš Kukan, študent SOŠ v Nových Zámkoch za 1. miesto a Vincent Vlk, študent Žilinskej univerzity za 2. miesto v kategórii jednotlivcov PT (riešenie úloh na báze využívania simulátora Packet Tracer). Dosiahnuté výsledky a jednoznačná dominancia súťažiacich zo Slovenska potvrdzujú pretrvávajúcu vysokú úroveň prípravy študentov v rámci programu na Slovensku a zároveň sú veľkým záväzkom do budúcna.

Zdroj: TS CiscoOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter