Spoločnosť Apple v prvý deň predala vyše 300-tisíc iPadov

appl ipad.jpg Americká technologická spoločnosť Apple Inc už v prvý deň uvedenia na trh predala v obchodoch viac ako 300-tisíc počítačov iPad, ktoré spájajú funkcie smartphonu a laptopu. Je to podobný úspech, ako bol debut iPhonov v roku 2007. Za väčší test nového produktu sa však považuje zvyšok tohto roka, keď iPad budú hodnotiť zákazníci, ktorí nepatria do jadrovej základne fanúšikov firmy. Analytici sú presvedčení, že firma cez víkend predala 350-tisíc až 400-tisíc iPadov.

Analytici očakávajú, že firma predá prvý milión iPadov do konca júna a v priebehu roka 2010 to bude zhruba 5 miliónov. Keith Bachman, analytik BMO Capital Markets, označil údaje o predaji za prvý deň za „pochopiteľné, ale nie hviezdne čísla“. Dodal, že iPhony sa začali predávať podobným tempom, ale trvalo 74 dní, kým sa ich predalo milión. „Nedomnievam sa, že investori by mali očakávať, že pôjde o senzáciu zo dňa na deň,“ povedal Yair Reiner, analytik firmy Oppenheimer & Co. „Apple tablet predala prvým 300-tisíc zákazníkom, išlo o tých, ktorým sa predávalo ľahko. Ďalších 10 miliónov bude oveľa náročnejších,“ poznamenal.

Zdroj: SITAOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter