TS: Buyers Laboratory Inc. ocenila skenery Canon za jednoduché ovládanie a vysoký výkon

Canon Europe, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu oznámil, že skenery Canon imageFORMULA DR-9050C a DR-6050C získali prestížne ocenenie „Výnimočný“ od nezávislej testovacej organizácie Buyers Laboratory Inc. (BLI).

Jaroslav Volf, produktový manažér divízie skenerov spoločnosti Canon CZ, uvádza: „Podniky a organizácie si uvedomujú, že vyšší výkon skenovania prináša vyššiu produktivitu práce. V tomto duchu sme uviedli na trh vysokorýchlostné skenery s pokročilým spracovaním obrazu, čo zjednodušuje prevod dokumentov do digitálnej podoby.“

Canon zahájil výrobu A3 skenerov v apríly minulého roka s cieľom podporiť efektivitu práce vyššou rýchlosťou skenovania, vylepšeným dizajnom a úsporou energiou.
Popredné nezávislé testovacie laboratórium ocenilo Canon imageFORMULA DR-9050C za výnimočný výkon a vynikajúce funkcie:
• Výborné softwarové funkcie vrátane Canon CapturePerfect, bezproblémová obsluha, jednoduché použitie a široká ponuka skenovacích profilov stlačením jedného tlačidla.
• Na rozdiel od drahších konkurenčných produktov tento skener ponúka omnoho vyššiu produktivitu a rýchlosť a to na cenu podstatne nižšiu než je u tejto triedy bežné.

Testovací technik BLI Joe Ellerman uvádza: „I napriek nízkej cene nešetrí na spracovaní obrazu. Ponúka viac než by ste čakali a to vrátane automatickej detekcie farieb, dvoch módov rozpoznávania textu, automatického otáčania obrázku alebo odstránenia dier po zošívačke.“

Druhé ocenenie získal Canon imageFORMULA DR-6050C za nasledujúce vlastnosti:
• Hlavnými dôvodmi pre udelenia ocenenia bola široká rada pokročilých funkcií pre skenery v tejto cenovej triede.
• Testeri vyzdvihli jednoduchú obsluhu, možnosti nastavení a nadštandardný výkon.
„Canon imageFORMULA DR-6050C ponúka kompletný balíček pre každého užívateľa. Skener preukázal najrýchlejšie testovacie vlastnosti v produktovej rade a je typický jednoduchým ovládaním,“ dodáva Ellerman.

Najväčší japonský výrobca WiFi zariadení podpísal dohodu o najnovšej WiFi technológii
• Najväčší japonský výrobca WiFi zariadení podpísal zmluvu o využívaní WiFi patentu od spoločnosti Ericsson
• Ericsson je vlastníkom najsilnejšieho patentového portfólia v oblasti GSM/HSPA/LTE
• Ericsson je taktiež držiteľom základných WiFi patentov

Spoločnosť Ericsson, popredný držiteľ patentov v oblasti mobilných telekomunikácií, podpísala dohodu o poskytnutí licencie na jej patentovanú WiFi technológiu spoločnosti Melco Holdings, ktorá je materskou spoločnosťou japonského výrobcu digitálnych zariadení Buffalo. Buffalo je najväčší výrobca WiFi zariadení v Japonsku s podielom na trhu približne 60%.

Ericsson je vlastníkom najsilnejšieho patentového portfólia zahrňujúceho technológie ako je GSM, GPRS, EDGE, WCDMA, HSPA a LTE.
Raný výskum spoločnosti Ericsson v oblasti GPRS a HIPERLAN/2 bol základom paketovej technológie pre neskoršie mobilné štandardy ako je HSPA a nedávno najnovší WiFi štandard, IEEE 802.11n. V dôsledku toho je spoločnosť Ericsson držiteľom základných patentov, ktoré sú kľúčové pre vývoj produktov v rámci širokej škály mobilných technológií, vrátane WiFi.

Čoraz viac ľudí využíva dátovo náročné aplikácie ako je HD video a hry s bezdrôtovým pripojením v domácnosti, ktoré bežia na notebookoch a set top boxoch. Keďže už mnoho domácností je pripojených k optickým sieťam, kritické miesto dátového toku je v súčasnosti v bezdrôtovej prípojke, t.j. v mieste medzi optickým káblom a zariadeniami ako je TV prístroj a notebook. Najnovší vysokokapacitný štandard WiFi, IEEE 802.11n, poskytuje riešenie tohto problému tým, že umožňuje podstatne vyššiu dátovú rýchlosť smerom k užívateľovi. Umožňuje niekoľkým užívateľom súčasne pristupovať k dátovo náročným aplikáciám s vysokou kvalitou cez tú istú bezdrôtovú prípojku.

Kasim Alfalahi, riaditeľ pre duševné vlastníctvo v spoločnosti Ericsson, k tomu hovorí: "V danom priemyselnom odvetví vidieť známky zmeny, ktorá spočíva v zameraní sa na prepájanie zariadení a aplikácií namiesto spájania miest a ľudí. Podporujeme túto zmenu a preto sprístupňujeme našu technológiu ostatným a vytvárame ekosystém, kde všetci výrobcovia vyvíjajúci zariadenia môžu získať licenciu na využívanie našej technológie za prijateľných podmienok. Mnohí z významných výrobcov notebookov a ďalších zariadení s najnovšou WiFi technológiou sú v procese rokovaní o licencii so spoločnosťou Ericsson."

Zdroj: TS CanonOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter