TS: Sony získala ocenenie ako najekologickejšia spoločnosť roku 2009

eco logo.jpg Popredná svetová environmentálna web-stránka Environmental Graffiti, www.environmentalgraffiti.com, vyhlásila spoločnosť Sony Europe za najekologickejšiu spoločnosť roku 2009. Ocenenie získala spoločnosť za trvalú angažovanosť v ekologicky zameraných projektoch a iniciatívach. “Hľadáme spoločnosti, ktoré za posledný rok preukázali, že ekologická angažovanosť a ziskovosť sa navzájom nevylučujú” uviedol Chris Ingham-Brooke, editor stránky Environmental Graffiti. “Spoločnosť Sony na nás urobila dojem svojimi nepretržitými celoročnými aktivitami, ktoré sú dôkazom toho, že táto spoločnosť používa svoje technológie inovatívnym spôsobom, čím prispieva k riešeniu environmentálnych problémov”.

Nebezpečné požiare
Spoločnosť Sony Europe si zaslúži ocenenie obzvlášť za vlastné kreatívne „zelené“ projekty v roku 2009, medzi ktorými je aj iniciatíva Forest Guard (Lesná stráž). Táto iniciatíva viedla k spolupráci technických pracovníkov spoločnosti Sony so skupinou detí, aby rozvinuli svoju ideu týkajúcu sa prevencie pred lesnými požiarmi. Požiare nespôsobujú len katastrofálne devastačné škody na majetkoch a zdraví, ale majú tiež obrovské environmentálne dopady: objem oxidu uhličitého, ktorý pri týchto požiaroch vzniká, je ekvivalentný celoročnej produkcii oxidu uhličitého z výfukových plynov niekoľkých miliónov automobilov.

Záchrana dažďových pralesov
Ďalšou aktivitou bolo partnerstvo pri projekte záchrany dažďových pralesov Prince’s Rainforest Project na pomoc pri zvyšovaní povedomia o problémoch odlesňovania v tropických oblastiach. Spoločnosť Sony Europe tiež spolu s európskou školou podnikania (European Business School) ESCP- EAP zorganizovala sériu prednášok o dlhodobej udržateľnosti, na ktorých sa diskutovalo o úlohe technológií a podnikania pri riešení klimatických problémov.

“Nesmierne nás teší uznanie vydavateľov stránky Environmental Graffiti, ktorí sú tvorcami vysoko rešpektovanej ekologickej web-stránky”, uviedla Emily Young, generálna riaditeľka divízie Environmental Communications spoločnosti Sony Europe. “Aj v roku 2010 budeme pokračovať v našej činnosti pri angažovaní sa v environmentálnych programoch, ktoré pomocou našich technológií hľadajú riešenia zmierňujúce nepriaznivé dopady klimatických zmien”.

Zdroj: TS SonyOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter