Motorola v čase krízy prepúšťa, Nintendo expanduje

Spoločnosť Motorola oznámila globálne prepustenie 4,5 percenta pracovných síl, čo predstavuje približne 3000 zamestnancov. Spoločnosť, ako najväčší výrobca mobilných telefónov v USA, vykázala za posledný štvrťrok stratu takmer 400 miliónov amerických dolárov, kým minulý rok za rovnaké obdobie zaznamenala zisk 60 miliónov dolárov. Ohlásené prepúšťanie by sa malo dotknúť dvoch tretín zamestnancov telefónnej divízie. Spoločnosť na základe predpovedí očakáva do konca roka aj nižšie príjmy, ako pôvodne plánovala. Vďaka prepúšťaniu by mala spoločnosť budúci rok ušetriť až 800 miliónov dolárov. Motorola so 66 000 zamestnancami od januára 2007 už prepustila 13 000 ľudí. V rámci ozdravenia sa chce zbaviť aj svojej mobilnej divízie, čo sa však má stať až niekedy po roku 2009. Divízia dosiahla vlani 15-percentný pokles predaja. V súčasnosti Motorola vkladá veľkú nádej do nových mobilných platforiem Android, Microsoft Windows Mobile, ako aj do vlastnej platformy P2K, ktorými by chcela konkurovať mobilným telefónom iPhone a BlackBerry.

Kým Motorola sa topí v problémoch, japonská spoločnosť Nintendo so svojimi produktmi Nintendo DS a Nintendo Wii neustále láme rekordy predajnosti. Predaj Nintenda Wii oproti predošlému roku stúpol o 38 percent. Keďže jeho cena klesla, spoločnosť očakáva najväčší nápor predaja pred Vianocami. Vo Veľkej Británii dokonca hrozí, že nebude v obchodoch dostatok konzol. Menší brat Nintendo DS už dokonca predbehol v predaji aj slávny Gameboy. A to už je na trhu nová verzia s väčším displejom a v štíhlejšom vyhotovení.

Zdroj: neowin.net, tech.yahoo.com, tech.yahoo.comOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter