XBOX – problémy s prídavnými zariadeniami

 Problémy herných konzol z dielne Microsoftu sa dostávajú čoraz viac na povrch. Po priznaní chybovosti samotných konzol dochádza k ďalšiemu problému – s hernými zariadeniami.
Užívatelia na rôznych fórach diskutujú o problémovosti prijímača signálu, ktorý umožňuje použitie bezdrôtových herných ovládačov z konzoly, v kombinácii s osobným počítačom.

Najnovšie sa ale vyskytla chyba v zariadení určenom priamo pre XBOX, vyrábanom v Microsofte. Xbox 360 Wireless Racing Wheel sa prehrieva a po jeho zapojení do elektrickej zásuvky často krát dymí. Jeho použitie na batériu je údajne bezpečné. Softwareový gigant je tak opäť nútený stiahnuť svoje výrobky kvôli hardwareovej chybe.
Hráči sa môžu zaregistrovať na stránke, kde Microsoft vybavuje tieto problémy. Či dôjde k výmene zariadení za nové, spoločnosť nepotvrdila. K vzplanutiu zariadení ešte nedošlo a všetky dymiaci kusy údajne pochádzajú z Japonska.

Tento herný ovládač – volant, mal priniesť nové zážitky mnohým „domácim pretekárom“, miesto toho ich len čakajú ďalšie starosti. Predaných bolo približne 230 000 kusov.
Zopakujme ešte, že v júli Microsoft priznala, že na opravy XBOXov zrejme utratia viac ako miliardu dolárov.
Nie je preto divu, že v doterajšej celosvetovej predajnosti sa hernej konzole Wii od Nintenda podarilo predstihovať XBOXy. Ak zohľadníme, že herné konzoly od Microsoftu sa predávajú o rok dlhšie, tak Wii ich prekonalo v pomere 2,3:1 na jeden rok.

Zdroj: news.yahoo.com, theage.com.au, dailytech.comOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter