Wii ide do trháku – nové hry

Spoločnosti Nintendo sa podaril husársky kúsok. V konkurencii herných konzol Xbox a Playstation sa im podarilo jasne „zvíťaziť“.

Vo výrobe síce vedie Xbox, ktorému sa celosvetovo podarilo doteraz do obchodov dodať 10 miliónov herných konzolí, zatiaľ čo Wii sa dodalo 5,84 miliónov kusov a výrazne zaostávajúcej spoločnosti Sony len 1,84 milióna konzolí Playstation. Úspech Wii je ale podtrhnutý tým, aký je oň záujem. Výrobné linky nestíhajú pokryť dopyt a zohnať konzolu Wii dnes v rôznych kútoch sveta považujú za takmer nemožnú úlohu, ktorá do bodky spĺňa názov Mission Impossible. Pôvodný cieľ 6 miliónov kusov za rok sa teda takmer určite podarí prekonať.

Jediným nedostatkom konzoly Wii je obmedzený počet hier. Tieto sú síce svojou atraktivitou a zábavnosťou, v kombinácii s unikátnym a jednoduchým ovládaním konzoly, veľmi obľúbené, avšak, v spoločnosti Nintento sú si dobre vedomí toho, že hráči sa časom prejedia každej hry. Preto neprekvapuje, že na tlačovej konferencii v Tokyu oznámili vydanie ďalších 45 herných titulov, ktoré by sa mali dostať do predaja v 2. štvrťroku 2007.

V súčasnosti si hráči musia vystačiť s ponukou 44 herných titulov, navýšenie o 45 titulov preto vyvolalo dostatočný rozruch. A aby toho nebolo málo, už cez leto spustí Nintendo aj prvé online hry, pôjde o tituly Pokemon Battle Revolution a Mario Strikers Charged.
Wii si tak zrejme aj naďalej udrží svoje dominantné postavenie v predajnosti.

Ostáva nám len dúfať, že sa Nintendu podarí zvýšiť produkciu natoľko, aby plne pokryli záujem zo strany zákazníkov.

Zdroj: tgdaily, dailytechOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter