Vzniklo združenie IT Valley Košice

Zakladajúcu listinu združenia IT Valley Košice podpísalo desať subjektov - sedem podnikateľských, dve univerzity a Košický samosprávny kraj (KSK). Jeho predseda Anton Čižmár na piatkovej tlačovej konferencii konštatoval, že vzniklo združenie, aké nemá na Slovensku obdoby, v najbližších dňoch by malo byť zaregistrované na príslušných úradoch. Cieľom združenia je podľa neho vytvoriť predpoklady a vhodné podmienky na vznik centra informačných a komunikačných technológií na území východného Slovenska a zatraktívniť jeho sociálno-ekonomické prostredie. "Zároveň chce prispieť k budovaniu rozvinutej informačnej a znalostnej spoločnosti a vytvoriť komunikačnú platformu medzi verejnou správou, podnikateľskými subjektmi a vzdelávacími inštitúciami," povedal Čižmár. Snahou združenia je vytvoriť synergický efekt spojením podnikateľských subjektov, univerzít a samosprávy pri zabezpečovaní hospodárskeho a sociálneho rozvoja regiónu. "Našou spoločnou víziou je vytvoriť prosperujúci región, kvalitné vzdelávanie a atraktívne pracovné príležitosti pre mladú generáciu. Je to šanca ako zmeniť zaostávajúci región na región vytvárajúci kvalitné IT produkty s vysokou pridanou hodnotou," dodal Čižmár. Predseda KSK Zdenko Trebuľa zdôraznil, že táto cesta môže zastaviť odlev kvalitných, vysokoškolsky vzdelaných mladých ľudí z regiónu východného Slovenska. Generálny riaditeľ T-Systems Slovakia Košice Jozef Ondáš uviedol, že v súčasnosti v IT sfére pracuje na východe Slovenska okolo 3 tis. odborníkov, no je možnosť vytvoriť v tejto sfére ďalších 3 tis. pracovných miest. Združenie preto bude spolu s IT spoločnosťami a košickými univerzitami realizovať rôzne vzdelávacie a tréningové programy zamerané na výchovu týchto odborníkov. Súčasne plánuje spoločné vedecko-výskumné projekty.
Zakladajúcimi členmi združenia sú Technická univerzita Košice a Univerzita P. J. Šafárika Košice, spoločnosti T-Systems Slovakia, NESS Slovakia, Siemens PSE, VSE IT služby, Cisco Systems Slovakia, Microsoft Slovakia a Slovak Telecom. Ako povedal Čižmár, združenie je otvorené aj ďalším subjektom.

Zdroj: SITAOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter