Xbox 360 pri vianočnom predaji vyhral nad PS3 aj Wii

Zatiaľ čo médiá najviac ohlasovali dve nové konzoly, Sony PlayStation 3 a Nintendo Wii, počas posledných dvoch mesiacov minulého roku sa predali až dva milióny konzol Xbox 360, a tak tento produkt získal prvenstvo v predajnosti medzi konzolami novej generácie. Amazon.com túto konzolu označil za najpredávanejší darčekový predmet roku 2006. Konzola Wii pritom zaznamenala obrovský dopyt, ktorý nestíhala vykryť; analytická skupina NDP odhaduje, že od 19. novembra, odkedy sa predáva, bolo predaných 1,8 milióna kusov. PlayStation 3 získala vo vianočnej predajnosti slabé tretie miesto so 750 000 kusmi, a to aj napriek svojim skvelým vlastnostiam. Môže za to neschopnosť firmy dodať na predvianočný trh dostatok kusov.

Vyššie množstvo predaných kusov naznačuje, že Xbox360 prekonal iné konzoly aj vďaka dostatočnému zásobovaniu na trhu. Bol vydaný približne pred rokom, no dopyt po ňom je stále silný: predalo sa ho odvtedy už vyše 10 miliónov kusov. Zástancovia konzoly Microsoftu zároveň naznačujú, že hry, softvér a on-line podpora Xbox 360 sa dostali do fázy „druhej generácie“, čo znamená, že už začínajú naozaj využívať všetky možnosti konzoly. Pri PS3 to tak ešte nie je; stane sa tak niekedy koncom tohto roku. V tom čase však už bude mať Microsoft vonku Halo 3 a hry „tretej generácie“, teda znovu bude o krok pred konkurenciou.

Konzole Xbox 360 momentálne ešte stále robí v obchodoch najväčšiu konkurenciu Nintendo Wii, po ktorom na rozdiel od Sony PS3 dopyt doteraz neutíchol.

Zdroj: www.tgdaily.comOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter