Španielsko už viackrát v minulosti dokázalo, že nemieni tvrdo brániť autorské práva a teraz prišiel tamojší súd opäť so zaujímavým rozhodnutím.

Španielski sudcovia prirovnali pirátstvo k požičiavaniu kníh

sud.jpg Španielsko už viackrát v minulosti dokázalo, že nemieni tvrdo brániť autorské práva a teraz prišiel tamojší súd opäť so zaujímavým rozhodnutím. Organizácia EGEDA v spolupráci so štúdiom Columbia Tristar ešte v roku 2005 zažalovali, dnes už neexistujúce, warez fórum CVCDGO. Pri razii polícia zatkla štyroch prevádzkovateľov stránky a servery sa museli presunúť do amerického San Diega.

Teraz súd definitívne rozhodol, že nedošlo k porušeniu zákonov, pretože duševné vlastníctvo vo forme kníh, hudby a filmov si ľudia medzi sebou vymieňali už od nepamäti. Fyzické média síce nahradil internet, ale to iba zjednodušilo a zrýchlilo celý postup. Sudcovia upozornili na fakt, že výmena dát medzi používateľmi sa uskutočňuje bez nároku na finančnú odmenu. Právnik zastupujúci fórum, Carlos Sanchez Almeida, odkázal vláde, že súd jasne vytýčil červenú hranicu, ktorá by sa nemala prekračovať. Proti rozsudku sa nedá odvolať.

Zdroj: torrentfreak.com

Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

App­le za­pla­tí po­ku­tu 625 mil. USD za ne­le­gál­ne pou­ží­va­nie tech­no­ló­gií
Americká firma Apple musí spoločnosti VirnetX Holding zaplatiť za nelegálne používanie jej internetových bezpečnostných technológií viac ako 625 mil. USD. čítať »
 
PR: 4 naj­pot­reb­nej­šie ve­ci v pra­cov­ni
V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie? čítať »
 
Cis­co Sys­tems ku­pu­je Jas­per Tech­no­lo­gies za 1,4 mld. USD v ho­to­vos­ti
Spoločnosť Cisco Systems kupuje firmu Jasper Technologies, ktorá podniká v oblasti internetu vecí, teda pripája napríklad automobily, či medicínske zariadenia na internet. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Le­no­vo pok­les­li
Spoločnosť Lenovo zaznamenala v treťom kvartáli svojho finančného roka pokles príjmov o 8 % na 12,9 mld. USD. Dôvodom je slabší dopyt po osobných počítačoch a slabší predaj smartfónov. čítať »
 
Pa­ríž vy­lu­ču­je do­ho­du s Goog­le o da­ňo­vých dop­lat­koch
Vyriešenie sporu o neuhradené dane spoločnosti Google podľa vzoru dohody, akú uzatvoril americký internetový gigant vo Veľkej Británii, Francúzsko vylučuje. čítať »
 
Fir­ma Uni­corn Sys­tems ot­vo­rí v Pre­šo­ve no­vé vý­vo­jo­vé cen­trum
V priebehu februára otvorí v Prešove svoje nové vývojové centrum spoločnosť Unicorn Systems, ktorá ponúkne pracovné miesta pre odborníkov, ale aj čerstvých absolventov a študentov v oblasti informačných technológií (IT). čítať »
 
Fir­ma Al­pha­bet (Goog­le) do­siah­la vy­ššie príj­my, ako sa ča­ka­lo
Firma Alphabet Inc, materská spoločnosť firmy Google, zaznamenala lepšie štvrťročné príjmy, ako sa očakávalo. Prispeli k tomu výrazné tržby z reklamy na mobilných zariadeniach a zo služby YouTube. čítať »
 
No­kia ús­peš­ne do­kon­či­la ar­bit­ráž so Sam­sun­gom
Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia urovnal arbitrážny spor s juhokórejským konkurentom Samsung. Spoločnosť v pondelok informovala, že vďaka rozhodnutiu arbitrážneho súdu očakáva rast príjmov z predaja patentových práv rádovo v stovkách miliónov eur. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter