Britskí ISP musia vydať súdu údaje o používateľoch sietí P2P

Desiati britskí poskytovatelia internetu musia vydať na pokyn súdu údaje o 150 zákazníkoch obvinených z nelegálneho šírenia softvéru. Takáto akcia je výsledkom dvanásťmesačného vyšetrovania organizácie menom Fast (Federation Against Software Theft). Poskytovatelia internetu majú dva týždne na poskytnutie osobných údajov o osobách podozrivých z nelegálneho zdieľania, využívajúc služby týchto internetových poskytovateľov. Fast už aj v minulosti zasahovala priamo proti distribučným kanálom, ktorými sa nelegálne šíril softvér a diela chránené autorským právom. Podanie na súd vo veci odhalenia identity používateľov internetu je však len prvý krok v boji proti počítačovým pirátom vo Veľkej Británii. Fast sa zastrája, že každý z prípadov posunie na ďalšie vyšetrovanie polícii a prokuratúre. V Británii platí zákon, ktorý umožňuje potrestať nelegálne šírenie diel chránených autorským zákonom až dvoma rokmi odňatia slobody a/alebo finančnou pokutou bez obmedzenia jej výšky. Podľa odhadov BSA (Business Software Alliance) je podiel pirátskeho softvéru na celom objeme programového vybavenia vo Veľkej Británii približne 25 %.

Zdroj: BBC NewsOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Súd v Ka­li­for­nii od­mie­tol ža­lo­bu spot­re­bi­te­ľov pro­ti App­le
Súd v Kalifornii odmietol žalobu na spoločnosť Apple pre porušovanie práva na ochranu osobných údajov. čítať »
 
Texas­ký sud­ca roz­ho­dol, že bit­coi­ny sú pe­nia­ze
Wikipédia nazýva bitcoin kryptomenou (mena, ktorá sa opiera o kryptografiu), no teraz sa už stáva oficiálnou menou. čítať »
 
Sur­fCast má pa­tent na ak­tív­ne dlaž­di­ce, chce sa sú­diť s Mic­ro­sof­tom
Zdá sa, že na obzore je ďalší patentový spor. Už koncom minulého roka sa v médiách objavili správy, že spoločnosť SurfCast chce žalovať Microsoft. čítať »
 
Gua­te­mal­ské úra­dy de­por­to­va­li Joh­na McA­fee­ho do USA
Softvérový magnát John McAfee, ktorého hľadala polícia v Belize pre podozrenie z vraždy jeho amerického suseda, bol zadržaný v Guatemale a podľa tamojšieho prisťahovaleckého zákona včera večer deportovaný do krajiny pôvodu. čítať »
 
App­le so ža­lo­ba­mi ne­kon­čí, usi­lu­je sa o zá­kaz pre­da­ja ďal­ších Sam­sung za­ria­de­ní
Apple pokračuje v patentovej vojne so Samsungom a povzbudený víťazstvom z minulého týždňa sa pustil do vypĺňania ďalších súdnych žalôb. čítať »
 
To­kij­ský súd podr­žal Sam­sung, ten pa­ten­ty App­le ne­po­ru­šil
Súd v japonskej metropole Tokio v piatok rozhodol, že juhokórejská spoločnosť Samsung Electronics neporušila patenty americkej spoločnosti Apple. čítať »
 
Kto­ré te­le­fó­ny Sam­sun­gu chce App­le za­ká­zať?
Apple vyhral súdny spor so Samsungom - okrem toho, že Samsung má zaplatiť pokutu, Apple chce dosiahnuť zákaz predaja vybraných telefónov na území USA. čítať »
 
App­le vy­hral v USA pa­ten­to­vú voj­nu so Sam­sun­gom
Súd v kalifornskom San Jose rozhodol v spore dvoch technologických gigantov o porušovaní patentov v prospech americkej spoločnosti Apple. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter