20:16 Moonwal­ker: To­pán­ky, kto­ré vám umož­nia vy­skú­šať chô­dzu po Me­sia­ci

Spoločnosť Moonshine Crea predstavila topánky 20:16 Moonwalker. Ide o vychádzkovú obuv špeciálne navrhnutú tak, aby ste okúsili, aké to je, chodiť po Mesiaci.

Tech­no­ló­gia Wi-Fi Ha­Low pre inter­net ve­cí pre­ne­sie sig­nál do vzdia­le­nos­ti 1 km

Wi-Fi Alliance nedávno schválila nový štandard na bezdrôtové pripojenie Wi-Fi 802.11ah, nazývaný aj Wi-Fi HaLow.

Right Cup ok­la­me váš mo­zog, že ne­pi­je­te vo­du, ale ovoc­ný ná­poj

Na trhu je už viacero inteligentných pohárov či fliaš, ktoré sľubujú, že vám pomôžu zdravšie žiť, napríklad sa rozsvietia, aby ste nezabudli dodržiavať pitný režim.

Poz­ri­te sa na to, čo všet­ko do­ká­že 3D tla­čia­reň za ne­ce­lých 2300 USD

Prepracované detaily, dokonalé miniatúry - aj takto by sa dali charakterizovať výtvory zariadenia 3D SOLUS DLP, ktoré funguje na báze stereolitografickej tlačiarne.

No­vá hu­dob­ná služ­ba Wef­re: Naj­prep­ra­co­va­nej­ší mix Spo­ti­fy a YouTu­be za­dar­mo a bez rek­la­my

V polovici januára sa na scéne objavila nová hudobná služba Wefre pôvodom zo Španielska. Wefre je označovaná za akýsi mashup toho najlepšieho z dvoch obľúbených hudobných aplikácií - Spotify a YouTube.

Najnovšie správy

oros_oblecenie.jpg
Oblečenie s aerogélom vás ochráni pred extrémne nízkymi teplotami. Aj -200 °C (0)

Patríte k milovníkom zimných športov, ktorých od vykonávania obľúbenej činnosti neodradí ani drsné počasie? Potom vás istotne zaujme nový druh oblečenia, vybavený špeciálnou aerogélovou vrstvou.


 
pirate_bay.jpg
Stane sa z Pirate Bay najväčšia streamingová služba na svete? (0)

Vďaka doplnku pre prehliadače Chrome, Firefox alebo Internet Explorer s názvom Torrenty-Time sa web The Pirate Bay premenil na najväčší svetový portál na streaming videa.


 
 
memphismeats.jpg
Do 5 rokov si možno pochutnáme na biotechnologickom mäse vypestovanom v laboratóriu (0)

Startup s názvom Memphis Meats zo San Francisca sa chystá vyrábať širokú škálu mäsových výrobkov pripravovaných v laboratóriách určených na to.


 
gopro_karma_aspen.jpg
GoPro ukázal ďalšie úžasné video natočené jeho novým dronom Karma (0)

Spoločnosť GoPro vydala video so zábermi zachytenými pomocou jej ohláseného nového dronu Karma. Americký freestylový lyžiar Bobby Brown a jeho priatelia ho vyskúšali v Aspene v Colorade.


 
 
apple_iphone.jpg
Chyba 53 vyradí z používania iPhony opravované v neautorizovaných servisoch (0)

Chybové kódy a vyskakujúce okná s varovaním už nie sú také hrozné ako pred desiatkami rokov. Vďaka vyhľadávaniu Googlu možno nájsť riešenie na ľubovoľnú chybu v počítači, smartfóne či hernom systéme.


 
odroid_c2.jpg
Minipočítač ODROID C-2 podporuje 60 Hz 4K videovýstup a stojí len 40 dolárov (0)

Výrobca Hardkernel predstavil ďalší svoj minipočítač na vývojárskej doske, ktorý chce konkurovať Raspberry Pi 2. ODROID C-2 je vybavený 64-bitovým procesorom so štyrmi jadrami ARM Cortex-A53, 2 GB RAM a gigabitovým eternetom.


 
 
Blesk_Intel zverejnil.JPG
Intel: Nové procesory budú pomalšie. Dôvodom je úspora energie (0)

Popredný svetový výrobca mikroprocesorov Intel na čele so svojím viceprezidentom Williamom Holtom oznámil počas konferencie ISSCC v San Franciscu koniec éry neustáleho zrýchľovania čipov.


 
google_cardboard.jpg
Google Cardboard sa premení na čosi sofistikovanejšie (0)

Ak ste doteraz nad virtuálnou realitou v podobe kartónovej škatule Google Cardboard iba posmešne krútili hlavou, možno vás poteší správa, že spoločnosť plánuje na poli virtuality urobiť ďalší krok.


 
 
usb-c.jpg
Pozor na výber kábla USB-C. Nesprávny totiž môže zničiť vaše zariadenie (0)
Jedna z najväčších technologických noviniek uplynulého roka bol konektor USB Type-C. Prináša totiž prísľub, že sa môže stať jedinou vecou, ktorú použijeme na pripojenie našich zariadení, počnúc od monitorov cez telefóny až po počítače.
 
fujitsu.jpg
Fujitsu uskutočnilo bezdrôtový prenos rekordnou rýchlosťou 56 Gb/s (0)
Spoločnosť Fujitsu a Tokijský technologický inštitút dosiahli spojeným úsilím nový rekord v rýchlosti bezdrôtového prenosu.
 
 
LG_MWC.jpg
LG predbehne Samsung: Novinku G5 predstaví o pár hodín skôr ako Samsung svoju S7 (0)
Veľtrh MWC v Barcelone sa pomaly, ale isto blíži. Už teraz je známe, že v predvečer veľkej udalosti spoločnosť Samsung nebude jediná, ktorá verejnosti odhalí novú vlajkovú loď.
 
matrox_c900.jpg
Matrox C900: Jednoslotová karta pre deväť displejov (0)
Aj vy patríte k používateľom, ktorí si nevedia predstaviť prácu na počítači bez minimálne dvoch monitorov?
 
 
google-chrome-tone.jpg
Chrome vás bude chrániť pred falošnými tlačidlami na sťahovanie (0)

Google oznámil, že služba Safe Browsing v rámci Chromu bude označovať weby, ktoré používajú sociálne inžinierstvo, ako sú napr. falošné tlačidlá na download, podvodné aktualizácie či reklamy šíriace malvér.


 
nasa_illuma.jpg
Nový modem NASA bude prenášať dáta 100-krát rýchlejšie než rádiové signály (0)
NASA v rámci projektu Laser Communications Relay Demonstration (LCRD) vyvíja prvý modem, ktorý bude obsahovať optickú technológiu, umožňujúcu výrazne rýchlejšiu komunikáciu medzi kozmickou loďou a pozemnou stanicou.
 
   
 
 
 1. Technológie a bezpečnosť

  Oblečenie s aerogélom vás ochráni pred extrémne nízkymi teplotami. Aj -200 °C
  Patríte k milovníkom zimných športov, ktorých od vykonávania obľúbenej činnosti neodradí ani drsné počasie? Potom vás istotne zaujme nový druh oblečenia, vybavený špeciálnou aerogélovou vrstvou.
 2. Telekomunikácie

 3. Internet a zábava

  Stane sa z Pirate Bay najväčšia streamingová služba na svete?
  Vďaka doplnku pre prehliadače Chrome, Firefox alebo Internet Explorer s názvom Torrenty-Time sa web The Pirate Bay premenil na najväčší svetový portál na streaming videa.
 4. Spotrebná elektronika

  Chyba 53 vyradí z používania iPhony opravované v neautorizovaných servisoch
  Chybové kódy a vyskakujúce okná s varovaním už nie sú také hrozné ako pred desiatkami rokov. Vďaka vyhľadávaniu Googlu možno nájsť riešenie na ľubovoľnú chybu v počítači, smartfóne či hernom systéme.
 

Ďalšie správy

security.jpg
EÚ schválila systém Privacy Shield na ochranu európskych dát na amerických serveroch (0)

Európska únia ukončila rokovania s americkou stranou týkajúce sa odovzdávania osobných údajov spoločnostiam sídliacim v USA.


 
nasa_drony.jpg
Hackeri ovládli drony NASA a plánovali haváriu Global Hawk (0)
Hackerskej skupine vystupujúcej pod názvom AnonSec sa podarilo nabúrať do špeciálneho programu na ovplyvňovanie počasia, nad ktorým má v súčasnosti kontrolu americká NASA.
 
 
hololens_futbal.png
Video s okuliarmi HoloLens: takto budeme sledovať športové zápasy (0)
Cez víkend mali Američania veľký sviatok. V nedeľu sa na kalifornskom štadióne uskutočnilo finále jubilejného 50. Super Bowlu.
 
wendelstein_angela_merkel.jpg
Stelátor Wendelstein 7-X už vyrobil prvú vodíkovú plazmu (0)

Experimenty s fúznym reaktorom v Nemecku naberajú na obrátkach. Fúzny stelátor Wendelstein 7-X začal po desiatich rokoch výstavby vyrábať héliovú plazmu v decembri minulého roka.


 
 
LinX_samsung.jpg
iPhone 7 má prísť s duálnym fotoaparátom. Pozrite si, ako budú vyzerať fotky (0)
Len nedávno sme priniesli niekoľko zvestí o očakávanom iPhone 7 a už sa objavili ďalšie. Pochádzajú od analytika KGI Ming-Chi Kua, ktorý zvyčajne disponuje pomerne spoľahlivými informáciami.
 
turing_phone.jpg
Ultrazabezpečený vodotesný Turing Phone vymenil Android za OS Sailfish (0)
Keď pred siedmimi mesiacmi tvorcovia predstavili mobilný telefón Turing Phone, charakterizovali ho ako ultrazabezpečený androidový smartfón, zhotovený (čiastočne) z tekutého kovu.
 
 
android-marshmallow.jpg
Najnovšiu verziu OS Android Marshmallow zatiaľ nepoužíva takmer nikto (0)
Pre niekoho to možno bude znieť prekvapivo, no najnovšia verzia OS Android zatiaľ nezažíva obrovský nárast počtu inštalácií. Najmä v porovnaní so štatistikami z minulosti.
 
LibreOffice.png
LibreOffice Online podporuje spoluprácu na dokumentoch v reálnom čase. Má to však háčik (0)
Vo webovom kancelárskom balíku LibreOffice Online pribudlo množstvo nových funkcií. Hlavnou novinkou je spolupráca viacerých používateľov na rovnakom dokumente v reálnom čase.
 
 
facebook.jpg
Facebook opäť mení algoritmus News Feedu. Ktoré príspevky uvidíte ako prvé? (0)
Facebook oznámil na svojom blogu, že opäť mení algoritmus News Feed, aby sa používateľom nezobrazovali príspevky, ktoré nechcú vidieť.
 
intel_skylake.jpg
Intel vraj chce aktualizáciou mikrokódu zablokovať pretaktovanie zamknutých procesorov Skylake (0)
Intel možno čoskoro zablokuje podporu pretaktovania pre svoje procesory Skylake bez odomknutého násobiča, teda bez označenia K, tak ako to urobil pred istým časom aj pri generácii Haswell.
 
 
lithium-air-battery.jpg
Nový typ Li-Air batérií ponúkne až 5-krát viac energie ako Li-Ion batérie (0)
Vedcom z Argonne National Laboratory patriaceho americkému ministerstvu energetiky sa podarilo pomocou katódy na báze grafénu prvýkrát stabilizovať kryštalický superoxid lítia (LiO2 ), čo by mohlo byť základom úplne nového typu lítiovo-kyslíkových batérií.
 
microsoft_swiftkey.jpg
Microsoft kupuje SwiftKey. Obľúbená mobilná klávesnica bude dostupná už aj pre Windows (0)
SwiftKey, azda najpopulárnejšia klávesnicová aplikácia pre mobilné telefóny a tablety, viac nebude k dispozícii výlučne len pre systémy Android a iOS.
 
    ďalšie správy »
 
 

Magazíny

PC REVUE 12/2015 INFOWARE 1-2/2015  
 
 
PRIES­KUM: Slo­vá­ci naj­viac vy­uží­va­jú inter­net na vy­hľa­dá­va­nie a e-mai­ly
Obyvatelia Slovenska využívajú v súčasnosti internet najviac na vyhľadávanie cez rôzne prehliadače, až 88 percent používateľov internetu hľadá niečo cez internet aspoň raz do týždňa.
12 ve­cí, kto­ré po­chá­dza­jú z ves­mír­ne­ho vý­sku­mu NA­SA a pou­ží­va­me ich kaž­dý deň
Keď sa povie NASA, automaticky si spomenieme na vesmírny program USA, kozmické lode a satelity. Existuje však veľa vecí, ktoré používame v bežnom živote a ani netušíme, že za ne vďačíme NASA a jej partnerom.
Šty­ri jed­no­du­ché ti­py, ako predĺžiť vý­drž ba­té­rie
Krátka výdrž batérie je jeden z aktuálnych problémov mobilných zariadení, najmä smartfónov. Web IFL Science priniesol niekoľko tipov, ako predĺžiť životnosť predovšetkým lítiovo-iónových batérií.
email-marketing2.jpg
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter