Lexmark Impact S305

Lexmark_S305_left_photos.jpg Toto je všestranný model MFP, ktorý disponuje všetkými funkciami potrebnými na kopírovanie, ale aj skenovanie priamo do PC. Displej je síce len dvojriadkový, no potešilo nás, že je podsvietený. Všetky ovládacie prvky sa nachádzajú na výklopnom paneli v prednej časti, takže sa dobre ovládajú a displej je dobre čitateľný. Netreba sa obávať osvetlenia a toho, že by ste potrebovali stáť pri zariadení. Pravdupovediac, použitie monochromatického displeja v nás vzbudzovalo mierne obavy z nedostatočného komfortu, no ovládanie je lepšie ako pri niektorých modeloch iných značiek s väčším a plne grafickým displejom. Lexmark Impact S305 navyše patrí do novej série zariadení, takže máte k dispozícii Wi-Fi a úsporný režim tlače aj elektrickej energie. Výbavu dopĺňa čítačka kariet a rozhranie PictBridge. Tlačový systém používa štyri samostatné náplne, ktorých kapacitu môžete kontrolovať cez displej zariadenia, ale pohodlnejšie to ide cez dodávaný softvér. Pozitívne hodnotíme aj vysoké tlačové rozlíšenie a rýchlosť tlače.

Praktické testy
Pri tomto modeli sme boli spokojní s okamžitým začatím tlače v rýchlom režime. Prechody farieb mierne utrpeli vzhľadom na šetrenie atramentu, no všetky písma boli čitateľné. Pozitívne hodnotíme aj výslednú tlač kurzívy a sivých odtieňov farieb. Takto vytlačený dokument bol bez problémov čitateľný. Kvalitu línie čiar v klipartoch aj v tabuľkách považujeme za špičkovú. Iné modely dosahujú takúto kvalitu výtlačkov minimálne o kvalitatívny režim vyššie, čo platí pre ČB aj farebný režim. Pri tlači náročných PDF sme boli spokojní s rýchlosťou a aj s kvalitou pri rýchlom režime. Výhradu máme len k miernemu rozostreniu písma. Dá sa však čítať bez nejakých obmedzení alebo výrazne zníženého komfortu. K rýchlosti nemáme výhrady, ide o najrýchlejšie zariadenie MFP z testu, a to nielen v oblasti tlače kancelárskych dokumentov a fotografií, ale aj pri tlači jednej strany. Tri sekundy v monochromatickom režime je naozaj výborný výsledok.

Prečo kúpiť?
• Rýchlosť tlače vo všetkých smeroch, nadštandardná výbava, tlačové rozlíšenie

Technické parametre a ceny atramentových MFP.

Cena: 79 EUR

Zapožičal: Lexmark International Slovakia

Zdroj: PCR RedakciaOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Pa­sív­ny mi­ni­po­čí­tač s prek­va­pi­vo vy­so­kým vý­ko­nom
Téma pasívneho chladenia počítačov rezonuje čoraz častejšie. Nie je pritom zložité vyvinúť pasívne chladenie do veľkej počítačovej skrinky, ale skôr optimalizovať tepelný výkon použitých komponentov a vtesnať dostatočne výkonný chladič do minimalistických rozmerov. čítať »
 
Fo­tog­ra­fic­ké tla­čiar­ne
Vytlačiť si doma fotografie je pohodlné, a ak si radi tvoríte vlastné albumy, máte možnosť tlačiť na špeciálnych zariadeniach. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter