Epson Stylus S21

Epson_Stylus_S21_T27_front,_no_print_sample.jpg Ak budeme trochu preháňať, ide o kompaktný model, ktorý by si mohol používateľ pomýliť s prenosnými tlačiarňami s vlastným akumulátorom. Na pracovnom stole naň vôbec netreba vyhradiť špeciálne miesto. Vstupný zadný zásobník aj výstupný vpredu sa dajú zložiť a hmotnosť tlačiarne je menšia ako hmotnosť kancelárskeho notebooku. Výstupný zásobník je podľa našich testov stavaný maximálne na 50 listov papiera, aj keď sa ich tam zmestí viac. Je to tak trochu daň za minimalistické rozmery. V praxi to nebude veľmi prekážať, predsa len model Epson Stylus S21 nepovažujeme za zariadenie na veľkoobjemovú tlač. Tlačiareň je nenáročná na spotrebu a chválime aj systém štyroch zásobníkov. Vzhľadom na cenu a celkové možnosti oceňujeme vysoké tlačové rozlíšenie. Nie je tu ani čítačka kariet, ani rozhranie PictBridge. Absencii týchto prvkov neprikladáme veľkú dôležitosť, veď ide o zariadenie na kancelárske účely, a nie na multimediálne činnosti. Špičková je rýchlosť tlače v monochromatickom režime.

Praktické testy
Hoci spotreba počas tlače je prakticky zanedbateľná, horšie je to s hlučnosťou mechanických častí. Tlačové výsledky sú podobné s modelom Epson Stylus SX215, používajú totiž rovnaký tlačový systém aj náplne. Zaznamenali sme rýchle reakcie, takže úlohy zaradené na tlač sú spracúvané okamžite. Pomalšia tlač sa naplno prejavila pri pokuse vytlačiť fotografie. Na náročné fotografie odporúčame skôr modely s náplňami Epson Claria, nie Dura Brita, ako je to v tomto prípade. Na tlač fotografie A4 bezokrajovo sme čakali takmer štvrť hodiny. To platí aj pre dokumenty PDF v najvyššej kvalite. Vzápätí hneď dodávame, že úsporný režim tlačí dostatočne kvalitne, takže ho môžete používať ako bežný režim a tým trochu eliminovať dlhšiu dobu tlače pri najvyššej kvalite. Takisto sme ocenili fakt, že pri kancelárskej grafike neodchádza k nadmernému nanášaniu atramentu, a teda neželanému rozmočeniu papiera.

Prečo kúpiť?
• Vhodné na občasnú tlač, výborná kvalita v najúspornejšom režime, cena a koncept bez zbytočných funkcií navyše

Technické parametre a ceny atramentových MFP.

Cena: 49,99 EUR

Zapožičal: Epson

Zdroj: PCR RedakciaOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Pa­sív­ny mi­ni­po­čí­tač s prek­va­pi­vo vy­so­kým vý­ko­nom
Téma pasívneho chladenia počítačov rezonuje čoraz častejšie. Nie je pritom zložité vyvinúť pasívne chladenie do veľkej počítačovej skrinky, ale skôr optimalizovať tepelný výkon použitých komponentov a vtesnať dostatočne výkonný chladič do minimalistických rozmerov. čítať »
 
Fo­tog­ra­fic­ké tla­čiar­ne
Vytlačiť si doma fotografie je pohodlné, a ak si radi tvoríte vlastné albumy, máte možnosť tlačiť na špeciálnych zariadeniach. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter