Lexmark Prevail Pro705

Lexmark_Pro705.jpg Hoci z pohľadu číselného označenia by sme mohli vnímať tento model ako menej výkonný, nie je to tak. Technické parametre z oblasti tlače sú identické ako pri ostatných modeloch tejto značky, nájdete tu aj široké možnosti konektivity a k dispozícii je aj displej. Ten už nie je dotykový, ale zato farebný. Maximálne mesačné zaťaženie predurčuje tento model do náročnejších kancelárskych podmienok, chýba však samostatný modul v podobe druhého vstupného zásobníka. Tlačové rozlíšenie je postačujúce na kvalitnú kancelársku tlač a nijako nezaostáva ani zo stránky rýchlosti tlače alebo kopírovania. Nájdete tu aj fax a automatický podávač. Tak ako pri ostatných modeloch tejto značky je tu aj Eco režim na spracovanie úloh s úsporou atramentu a elektrickej energie. Výhodná je aj automatická obojstranná tlač dokumentov. Aj napriek menšiemu displeju je ovládanie premyslené a nebude problém pochopiť ho. Oceňujeme, že výrobca nešetril na tlačidlách na ovládacom paneli. Časť nastavení je tak priamo sprístupnená.

Praktické testy
Výsledky rýchlostných testov sú rovnaké ako pri ostatných testovaných modeloch Lexmark. Drobné rozdiely sa prejavili v servisných pauzách, ktoré má každé zariadenie po určitom počte vytlačených strán. Samozrejme, aj tu dostanete pri minimálnej spotrebe atramentu kvalitné výtlačky aj v najúspornejšom režime.
Spokojní sme boli aj s drobným písmom, sivými prechodmi v grafike alebo v podkladoch grafov, ako aj s tlačou neštandardných kombinácií rezov písma. Ocenili sme minimálne servisné pauzy pred tlačou a po nej, ako aj sieťové rozhranie eternet alebo Wi-Fi. Model Prevail Pro705 pokojne obslúži väčšiu skupinu používateľov. Ak sme tlačili čisto čierne podklady, prejavil sa menší neduh vo forme bielych pruhov, samozrejme, len pri úspornej tlači. Pozitívne hodnotíme aj bezproblémové faxovanie a rýchlosť tlače fotografií. Spokojní sme boli aj s podávačom ADF a systémom rýchleho kopírovania. 

Technické parametre a ceny atramentových MFP. Ceny sú platné k 16. novembru 2009

Prečo kúpiť?
• Úplná výbava za dobrú cenu, možnosti pripojenia, podávač ADF, automatický duplex, kvalita tlače v úspornom režime

Cena: 169 EUR / 5091,29 Sk

Zapožičal: Lexmark International Slovakia

Zdroj: PCR redakciaOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Pa­sív­ny mi­ni­po­čí­tač s prek­va­pi­vo vy­so­kým vý­ko­nom
Téma pasívneho chladenia počítačov rezonuje čoraz častejšie. Nie je pritom zložité vyvinúť pasívne chladenie do veľkej počítačovej skrinky, ale skôr optimalizovať tepelný výkon použitých komponentov a vtesnať dostatočne výkonný chladič do minimalistických rozmerov. čítať »
 
Fo­tog­ra­fic­ké tla­čiar­ne
Vytlačiť si doma fotografie je pohodlné, a ak si radi tvoríte vlastné albumy, máte možnosť tlačiť na špeciálnych zariadeniach. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter