HP Photosmart Plus

HP Photosmart plus.jpg Tento model, ako už názov napovedá, si kladie za úlohu poskytnúť viac funkcií a vyšší komfort pri každodennej tlači. Podstatne vyššia kapacita zásobníka ho predurčuje na náročnejšiu prevádzku, aj keď výrobca odporúča rovnako 2500 strán za mesiac ako pri modeli bez prívlastku Plus. Najdôležitejšia zmena nastala na displeji, ktorý je plne dotykový a rozmernejší. Opäť chválime vyhotovenie firmvéru. Displej vás bude poslúchať „na dotyk“ a farebné ikony a menu budú doslova lákať hrať sa so zariadením. Podrobný opis nájdete vo vloženom článku. Bezdrôtové pripojenie je štandardná súčasť, voliteľne sa však ponúka bluetoothový modul. Čo sa týka tlačových parametrov, tie sú rovnaké ako pri nižšom modeli. V prípade variantu Plus si kupujete robustnejšie zariadenie, postavené na základni nižšieho modelu. Rýchlosti tlače sú podľa údajov výrobcu rovnaké, naše praktické testy to takisto potvrdzujú. Výhodné je rozhranie PictBridge, ktoré už má pri rozmernejšom displeji väčší zmysel. Ak tlačíte aj fotografie, určite oceníte samostatne riešený zásobník na 20 listov veľkosti 10 × 15 cm.

Praktické testy
Pozitívne hodnotíme najmä veľmi rýchle zaradenie úlohy na tlač, hoci podľa nášho vkusu by MFP mohlo vydávať menej zvukov medzi tlačovými úlohami...  Vzhľadom na samostatné atramentové zásobníky sú fotografie veľmi dobré, no opäť zdôrazňujeme, že dôležitý je aj papier. Pri zložitých dokumentoch v PDF sme nemuseli čakať, tlač sa začala krátko po odoslaní prvej strany do zariadenia. Kvalita klipartov a rôznej kancelárskej grafiky je dobrá, aj keď občas badať biele čiary v obrázku alebo grafe a viditeľné prechody farieb. Je to daň za úsporný režim. V najlepšom režime je kvalita bez kompromisov, no odporúčame vždy zvážiť, či je potrebná. Grafy sú v režime Fast dobre vytlačené, ale aj tu sa občas nájdu drobné nedostatky, ako je napr. nerovnosť tenkých čiar. Preverili sme tlač aj v normálnom režime a tento jav sa tu, pochopiteľne, nevyskytol. Ak plánujete tlač v monochromatickom režime, budete spokojní. Aj sivé odtiene drobného písma kurzívou sú bez problémov čitateľné. 

Technické parametre a ceny atramentových MFP. Ceny sú platné k 16. novembru 2009

Prečo kúpiť?
• Dotykový displej s unikátnymi voľbami, bezdrôtové rozhranie, kapacita zásobníkov, samostatný zásobník na fotopapier

Cena: 149 EUR / 4488,77 Sk

Zapožičal: Hewlett-Packard Slovakia

Zdroj: PCR redakciaOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Pa­sív­ny mi­ni­po­čí­tač s prek­va­pi­vo vy­so­kým vý­ko­nom
Téma pasívneho chladenia počítačov rezonuje čoraz častejšie. Nie je pritom zložité vyvinúť pasívne chladenie do veľkej počítačovej skrinky, ale skôr optimalizovať tepelný výkon použitých komponentov a vtesnať dostatočne výkonný chladič do minimalistických rozmerov. čítať »
 
Fo­tog­ra­fic­ké tla­čiar­ne
Vytlačiť si doma fotografie je pohodlné, a ak si radi tvoríte vlastné albumy, máte možnosť tlačiť na špeciálnych zariadeniach. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter