HP Photosmart

HP Photosmart.jpg Ak chcete doma MFP, ktoré sa vymyká zo zabehnutého radu, toto je zariadenie pre vás. Okrem efektného vzhľadu, za ktorý sa nebudete hanbiť ani v prípade, že ho umiestnite v obývačke, ponúka HP Photosmart špeciálny prvok TouchSmart frame, čo je rámik okolo displeja reagujúci na dotyk. Po zapnutí sa rozsvietia dotykové tlačidlá a podľa aktuálne zvolených funkcií zostávajú rozsvietené len tie, ktoré majú v danej chvíli zmysel. Displej je kontrastný a vskutku efektný a chválime aj dotykový rámček. Podľa testov ide o jeden z najlepšie spracovaných dotykových rámčekov. Navyše reaguje spoľahlivo a celé ovládanie je rýchle. Fotografie sa dajú vytlačiť aj bez zapnutého PC, rozhranie PictBridge však v tomto modeli nie je. Z pohľadu technických parametrov ide o rýchly model s mesačným zaťažením zodpovedajúcim náročnejšej domácnosti. To isté platí aj pre kapacitu vstupného a výstupného zásobníka. Ak máte záujem o tento model, ale chcete v domácnosti tlačiť cez Wi-Fi, existuje aj takýto variant.

Praktické testy
Aj keď rýchlosť pri tomto modeli nepovažujeme za najdôležitejší faktor, používatelia rozhodne nebudú strácať. Tri sekundy na začatie spracovania úlohy z PC je slušný čas, rovnako aj štyri sekundy na vytlačenie jednej strany. Výborná je tlač aj pri najnižšej kvalite, hlavne pri kurzívach malých fontov, navyše v odtieni sivej je veľmi dobrá čitateľnosť. Režim v ovládači MFP nazvaný režim každodennej tlače ako je naozaj vhodný na každodennú tlač bez výrazného obmedzovania kvality. Pozitívne hodnotíme čiernobiele prechody, no na tenkých líniách čiar vidieť mierne nepresnosti. Dobrá je aj kvalita dokumentov PDF, na bežnú tlač môžeme odporúčať aj najúspornejší farebný režim. Obrázky majú slušnú kvalitu, rovnako aj rôzne typy a farby písma, najmä svetlých odtieňov. To platí aj pre monochromatický režim tlače v odtieňoch sivej. Funkcia kopírky je mierne pomalšia, no na občasné kopírovanie bude vyhovovať, najmä vzhľadom na dosiahnutú kvalitu v najrýchlejšom režime. 

Technické parametre a ceny atramentových MFP. Ceny sú platné k 16. novembru 2009

Prečo kúpiť?
• Univerzálny model, veľmi dobre zvládnuté dotykové ovládanie, samostatné náplne

Cena: 99 EUR / 2982,47 Sk

Zapožičal: Hewlett-Packard Slovakia

Zdroj: PCR Redakcia



Ohodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Pa­sív­ny mi­ni­po­čí­tač s prek­va­pi­vo vy­so­kým vý­ko­nom
Téma pasívneho chladenia počítačov rezonuje čoraz častejšie. Nie je pritom zložité vyvinúť pasívne chladenie do veľkej počítačovej skrinky, ale skôr optimalizovať tepelný výkon použitých komponentov a vtesnať dostatočne výkonný chladič do minimalistických rozmerov. čítať »
 
Fo­tog­ra­fic­ké tla­čiar­ne
Vytlačiť si doma fotografie je pohodlné, a ak si radi tvoríte vlastné albumy, máte možnosť tlačiť na špeciálnych zariadeniach. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter