Epson Stylus Photo PX710FW

Epson PX 710FW.jpg Spomedzi troch testovaných modelov tejto značky predstavuje PX710FW technologický stred. Zo stránky výkonu je však identický s modelom PX810FW. Vo výbave nie je fax ani podávač ADF, k dispozícii je však potlač CD a DVD a sieťové rozhrania Wi-Fi a eternet. Ovládanie sa uskutočňuje cez výklopný panel a farebný displej je teraz doplnený o sústavu tlačidiel. K ovládaniu nemáme výhrady, je jednoduché a ľahko pochopiteľné, aj keď sme si už dosť zvykli na dotykové displeje iných modelov. Takisto sú tu dva zásobníky, jeden na bežný papier a druhý na fotopapier. Z hľadiska konštrukcie oceníte kompaktný vzhľad, keďže zariadenie má len 15 cm na výšku. Do nižšej ceny sa premietla aj absencia duplexnej jednotky, môžete si ju však v prípade potreby dokúpiť. Takisto je tu šesť samostatných atramentov a v balení je aj nástroj na optické rozpoznávanie textu. Použitý fotografický atrament Epson Claria výrobca odporúča pre fotografov a majiteľov výkonnejších fotoaparátov.

Praktické testy
Z hľadiska kvality a rýchlosti tlače ide o vyladený model, ktorý zvládne rýchlo vytlačiť fotografie, ale bez komplikácií obslúži aj náročnejšie prostredie s niekoľkými používateľmi. Výborné reakcie a krátke čakacie doby potešia všetkých používateľov, a ako sme už uviedli, obrovská výhoda je, že sa môžete rozhodovať podľa výbavy v porovnaní s modelom 810FW. Ak sa aj rozhodnete oželieť niektoré funkcie, stále dosiahnete rovnaké časy na spracovanie úloh. Chválime rýchlu tlač dokumentov PDF a ich kvalitu. Vytlačiť 5 strán za 19 sekúnd v najrýchlejšom režime alebo za 50 sekúnd v najlepšom režime, to nezvládli nijaké zariadenia inej značky v našom teste. Tlač fotografií nie je najrýchlejšia, rovnako ani funkcia kopírovania. To však nie je na prekážku, pri fotografiách nás podstatne viac zaujíma kvalita ako rýchlosť a pre absenciu podávača ADF sa zariadenie zrejme nebude často využívať na kopírovanie viacstranových predlôh. 

Technické parametre a ceny atramentových MFP. Ceny sú platné k 16. novembru 2009

Prečo kúpiť?
• Rýchla kancelárska tlač, sieťové možnosti, vysoké rozlíšenie tlače, šesť samostatných zásobníkov

Cena: 199,99 EUR / 6024,90 Sk

Zapožičal: Epson

Zdroj: PCR RedakciaOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Pa­sív­ny mi­ni­po­čí­tač s prek­va­pi­vo vy­so­kým vý­ko­nom
Téma pasívneho chladenia počítačov rezonuje čoraz častejšie. Nie je pritom zložité vyvinúť pasívne chladenie do veľkej počítačovej skrinky, ale skôr optimalizovať tepelný výkon použitých komponentov a vtesnať dostatočne výkonný chladič do minimalistických rozmerov. čítať »
 
Fo­tog­ra­fic­ké tla­čiar­ne
Vytlačiť si doma fotografie je pohodlné, a ak si radi tvoríte vlastné albumy, máte možnosť tlačiť na špeciálnych zariadeniach. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter