Canon Pixma MP990

Canon PixmaMP990.jpg Koncepčne sa tento produkt na prvý pohľad nelíši od nižších modelov rovnakej značky, po bližšom preskúmaní však zistíte, že ide o zariadenie nabité funkciami, určené pre najnáročnejších používateľov. Rozmerný displej nie je dotykový, ale vzhľadom na Easy-Scroll a systém ovládania zaužívaný u tohto výrobcu to pokladáme skôr za výhodu. Firmvér je perfektne zvládnutý a všetko sa dá nastaviť do najmenších detailov. Tie inak získate aj pri tlači fotografií vzhľadom na veľkosť kvapky 1 pl a rozlíšenie 9600 dpi. Nie je tu podávač ADF, takže sa dá skenovať iba na sklenenej tabuli, ale výsledky môžete ukladať priamo na pamäťovú kartu. Čítačka sa zobrazí aj v operačnom systéme. Fotografi si budú pochvaľovať šesť samostatných farebných náplní a používatelia hľadajúci všestranný nástroj ocenia rozhranie Wi-Fi a rýchlosť tlače. Aj tu sú dva vstupné zásobníky na papier s veľkou kapacitou, navyše je tu aj podávač na potlač optických diskov. V prípade potreby sa dá dokúpiť aj BT modul.

Praktické testy
Na prvú stranu si počkáte 6 sekúnd v najúspornejšom farebnom režime, no trochu dlhšie servisné pauzy sme zaznamenali pred začatím náročnejších tlačových úloh. Dvadsať sekúnd na rozbeh a rovnako dlhé vrčanie po dokončení úlohy sa nám zdalo dosť. Čo sa týka kvality, tá je v úspornom režime výborná, až sme pre istotu preverili, či sme zvolili naozaj tento režim. Kvalita sa prejavila aj na rovných líniách čiar, aj keď isté nedokonalosti pri tlači tabuliek sme našli. Každopádne čitateľné bolo aj malé písmo v sivých odtieňoch. Tento režim môžeme s pokojným svedomím odporúčať na bežnú tlač. Tak ako pri iných modeloch tejto značky oceňujeme tlačový ovládač s možnosťou vlastného definovania najúspornejšej tlače. Ak potrebujete vytlačiť viac strán a viete, že nebudú mať dlhú životnosť, určite to oceníte. Skener je rýchly, ale tu už na dosiahnutie lepšej kvality odporúčame použiť štandardnú kvalitu kopírovania. Samozrejme, aj napriek optickému rozlíšeniu skenera zdigitalizovaným predlohám niet čo vytknúť. 

Technické parametre a ceny atramentových MFP. Ceny sú platné k 16. novembru 2009

Prečo kúpiť?
• Špičková kvalita fotografií, rýchlosť tlače A4 foto, veľké vstupné zásobníky, rozlíšenie tlače a skenera

Cena: 320 EUR / 9640 Sk

Zapožičal: Canon Slovakia

Zdroj: PCR redakciaOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Pa­sív­ny mi­ni­po­čí­tač s prek­va­pi­vo vy­so­kým vý­ko­nom
Téma pasívneho chladenia počítačov rezonuje čoraz častejšie. Nie je pritom zložité vyvinúť pasívne chladenie do veľkej počítačovej skrinky, ale skôr optimalizovať tepelný výkon použitých komponentov a vtesnať dostatočne výkonný chladič do minimalistických rozmerov. čítať »
 
Fo­tog­ra­fic­ké tla­čiar­ne
Vytlačiť si doma fotografie je pohodlné, a ak si radi tvoríte vlastné albumy, máte možnosť tlačiť na špeciálnych zariadeniach. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter