Acer H7530D

Acer H7530 ulfv on.jpg Acer nás zaujal hneď dvoma vlastnosťami – ponúka dynamickú clonu (s automatickým rozpoznaním premietaného obrazu) na hlbokú čiernu farbu a najnižšie prevádzkové náklady, ktoré v šetriacom režime predstavujú iba 3,5 centa/1,05 Sk na hodinu premietania. Projektor s dizajnom ladeným dobiela prichádza s dobrou funkčnou výbavou, súčasťou dodávky je aj taška, no pri balení a vypínaní projektora si budete musieť počkať pár minút, kým sa lampa vychladí.

Full HD projektor DLP z dielne Aceru má fixne nastavený objektív, zoom aj zaostrenie treba realizovať manuálne. Podporovaný je, samozrejme, režim 16:9 aj 4:3 pri maximálnej veľkosti obrazu 10 metrov. Ide o najľahší a najmenší z testovaných projektorov, aj keď v porovnaní s BenQ sú to iba nepatrné rozdiely. Každopádne nie je problém zobrať ho so sebou aj na chatu. K dispozícii je jeden konektor HDMI a jeden port VGA, ďalej klasické S-Video, kompozitné a komponentové video. Na ovládanie slúži buď konektor RS-232, alebo USB (typ B), čo sa však využíva iba zriedkavo. Model H7530D má zabudovaný aj reproduktor.

Dvestotridsaťwattová lampa je spolu s celou elektronikou projektora najnáročnejšia na energiu spomedzi testovaných projektorov, pýta viac ako 300 W pri bežnej prevádzke. Na druhej strane je však cena náhradnej lampy veľmi nízka, a tak aj prevádzkové náklady robia z tohto projektora veľmi ekonomický model. Z funkčnej výbavy nás potešila automatická korekcia lichobežníkového efektu či nastavenie štyroch rôznych farieb premietacej plochy. Farebných režimov je osem, nechýba možnosť úpravy zložiek RGB, no absentuje vyváženie bielej farby. Dynamickú clonu možno nastaviť v dvoch krokoch, ostatné projektory zvyčajne ponúkajú iba možnosť zapnúť/vypnúť. Výborná je čitateľnosť malého písma, čo oceníte pri detailoch pri full HD rozlíšení filmu. Celkovej farebnej vernosti chýba iba krôčik k maximu, čiernu farbu by sme si vedeli predstaviť azda o kúsok hlbšiu. Potešilo nás české menu s možnosťou úpravy tónu farieb pokožky, čo je vymoženosť špičkových projektorov.

Teplota vzduchu z výduchu v pravej časti dosahuje 49,8 °C, čo je priemerná hodnota v tejto kategórii. Okrem kratšieho času potrebného na vychladenie lampy by sme ocenili trocha extravagantnejší dizajn, biely projektor s bielym diaľkovým ovládačom sa nemusí hodiť do každej modernej obývačky.

Verdikt PC REVUE
Acer H7530D je projektor na domáce kino s dobrým pomerom ceny a výkonu a s niektorými zaujímavými prvkami (automaticky nastaviteľná dynamická clona, úprava tónov pokožky, automatická korekcia lichobežníkového efektu), ktorý vďaka jeho možnosti prenášania môžete využiť nielen doma, ale aj na chate či na dovolenke. Každého potešia nízke prevádzkové náklady, no záruka na tento model je iba zákonná 24-mesačná, nie 36-mesačná, ako je to pri projektoroch zvykom. 

Tabuľka technických parametrov a nameraných hodnôt testovaných projektorov určených na nasadenie ako domáce kino

Cena: 1231,65 EUR / 37 105 Sk
Cena náhradnej lampy: 139,23 EUR / 4194 Sk
Prevádzkové náklady v bežnom a šetriacom režime: 5,6 centa / 1,68 Sk a 3,5 centa / 1,05 Sk
Záruka na projektor: 24 mesiacov
Záruka na lampu: 12 mesiacov

Zdroj: PCR RedakciaOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Prin­cíp fun­go­va­nia zr­kad­lov­ky
Aby sme získali dobre vyzerajúcu fotografiu, musíme záber správne zaostriť a exponovať, teda nastaviť fotoaparát na zosnímanie primeraného množstva svetla. čítať »
 
Čier­na skrin­ka do au­ta
Kamera do auta DOD LS460W je vaším očitým svedkom, na ktorého sa budete môcť spoľahnúť vo chvíľach, keď to bude pre vás naozaj dôležité. čítať »
 
Tes­tu­je­me ak­tuál­ne fo­toa­pa­rá­ty
V aktuálnom vydaní testujeme najnovšie fotoaparáty z rôznych cenových skupín, aby si každý mohol vybrať. Máme tu novinky od firiem Panasonic, Sony a Nikon. čítať »
 
Tes­tu­je­me naj­nov­šie fo­toa­pa­rá­ty
Či už im hovoríte mirrorless, bezzrkadlovky, DSLM, alebo Compact System Cameras (teda kompakty s vymeniteľnými objektívmi, CSC), iste uznáte, že sú medzi nimi čoraz zaujímavejšie a populárnejšie modely. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter