Aiptek PocketCinema V10 + Sound Station

aiptek3.jpg Jeden z troch pikoprojektorov v teste je čímsi v kategórii týchto ultramobilných projektorov predsa len výnimočný – má integrovanú pamäť 1 GB, určenú na ukladanie multimédií, rovnako ukrýva v sebe aj čítačku pamäťových kariet. V štandardnej výbave sa okrem obalu proti poškodeniu nachádza napríklad aj trojnožka. Pikoprojektor sme testovali s voliteľnou výbavou Aiptek PocketCinema Sound Station – dokovacím zariadením s reproduktormi.

aiptek2.jpg Model V10 pracuje so zobrazovacou technológiou LCoS od 3M a ponúka obraz s nižším natívnym rozlíšením VGA. Ľahučký projektor s hmotnosťou menej ako 150 gramov má aj 0,5 W reproduktor, takže z čítačky či integrovanej pamäte si môžete prehrávať MP3 alebo filmy vo formáte ASF či MP4. Rovnako môžete využiť funkciu slideshow na prezentovanie z obrázkov JPEG. Vymeniteľná batéria vydržala prezentáciu približne trištvrte hodiny.

aiptek1.jpg Pikoprojektory zvyčajne neponúkajú nijakú funkčnú výbavu, preto nás tento model zaujal možnosťou úpravy jasu, kontrastu a saturácie, a to aj za pomoci dodávaného miniatúrneho diaľkového ovládača. Prístroj podporoval automatické vypnutie, aj keď iba v intervale najviac piatich minút. 3,5 mm AV jack možno využiť ako obrazový vstup alebo zvukový výstup, čo oceníte pri pripojení k dokovacej Sound Station, ktorá ponúka lepší zvuk a možnosť uchytenia projektora.

Verdikt PC REVUE
Pikoprojektory rozhodne nie sú určené na kancelárske prezentácie, no môžete si s nimi dopriať štýlový filmový večer. Síce v skromnejších podmienkach, ale doslova kdekoľvek. Aiptek PocketCinema V10 prichádza s výbornou štandardnou výbavou, s voliteľnou dokovacou stanicou, takže je doslova pripravený na cesty, kde si môžete prehrávať filmy či hudbu napríklad z pamäťovej karty.

Tabuľka technických parametrov a funkčnej výbavy testovaných mikroprojektorov

Cena: 281,45 EUR / 8478 Sk
Cena Sound Station: 71,99 EUR / 2169 Sk

Zapožičal: Diskus

Zdroj: PCR RedakciaOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Prin­cíp fun­go­va­nia zr­kad­lov­ky
Aby sme získali dobre vyzerajúcu fotografiu, musíme záber správne zaostriť a exponovať, teda nastaviť fotoaparát na zosnímanie primeraného množstva svetla. čítať »
 
Čier­na skrin­ka do au­ta
Kamera do auta DOD LS460W je vaším očitým svedkom, na ktorého sa budete môcť spoľahnúť vo chvíľach, keď to bude pre vás naozaj dôležité. čítať »
 
Tes­tu­je­me ak­tuál­ne fo­toa­pa­rá­ty
V aktuálnom vydaní testujeme najnovšie fotoaparáty z rôznych cenových skupín, aby si každý mohol vybrať. Máme tu novinky od firiem Panasonic, Sony a Nikon. čítať »
 
Tes­tu­je­me naj­nov­šie fo­toa­pa­rá­ty
Či už im hovoríte mirrorless, bezzrkadlovky, DSLM, alebo Compact System Cameras (teda kompakty s vymeniteľnými objektívmi, CSC), iste uznáte, že sú medzi nimi čoraz zaujímavejšie a populárnejšie modely. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter