Samsung SP-P410BX

samsung23.jpg Aj keď sme sa doteraz nemohli veľmi stretnúť s projektormi tejto značky, Samsung prichádza do testu s futuristicky dizajnovaným čiernym LED projektorom, ktorý vyniká dvoma vlastnosťami – vyššou svietivosťou v porovnaní s konkurenciou (až 170 ANSI lúmenov) a životnosťou LED lampy 30 000 hodín. Súčasťou balenia je aj handrička na leštenie čiernych plastov.

Natívne rozlíšenie modelu P410BX je 800 × 600 pixelov, maximálne spracuje 1280 × 1024 pixelov. Dokáže premietať obraz s maximálnou veľkosťou uhlopriečky až dva metre, len je trocha väčší a ťažší ako konkurencia, hoci má hmotnosť veľmi príjemných 0,9 kg. Vstupné rozhrania sú bohato zastúpené – vstup VGA, trojitý vstup kompozitného videa, rozhranie miniUSB a jeden audioport. Cez USB možno prezentovať obrázkové slajdy, v budúcnosti sa chystá podpora Microsoft PowerPoint. Ovládať ho môžete buď cez dotykové tlačidlá na jeho povrchu, alebo cez diaľkový ovládač. Zaujala nás dióda indikujúca prehrievanie lampy.

Samsung rozhodne poteší kvalitou premietaného obrazu, poskytuje najlepšiu farebnú vernosť a hlbšiu čiernu ako konkurencia (umožňuje dvojkrokové nastavenie hĺbky čiernej), zlepšiť by sa však mohol vo vernosti bielej a čitateľnosti malého písma. Trvá mu 11 sekúnd, kým sa naštartuje, a o dve sekundy viac, kým sa vychladí. Neposkytuje síce automatickú korekciu lichobežníkového efektu, nechýbajú mu však farebné profily (spolu ich je šesť) a možnosť úpravy teploty farieb s možnosťou samostatnej úpravy zložiek RGB. Ako jeden z dvoch projektorov v teste poskytuje digitálne zväčšenie obrazu.

Verdikt PC REVUE
Samsung SP-P410BX je síce drahší ako konkurencia, no podľa subjektívneho hodnotenia aj štýlovejší – prichádza s mierne futuristickým dizajnom. Potešil nás diaľkovým ovládaním a zaujal hlbšou čiernou farbou, netreba zabudnúť na svietivosť 170 ANSI lúmenov a životnosť LED lampy až 30 000 hodín. 

Tabuľka technických parametrov a funkčnej výbavy testovaných mikroprojektorov

Cena: 609 EUR / 18 347 Sk

Zapožičal: Samsung

Zdroj: PCR RedakciaOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Prin­cíp fun­go­va­nia zr­kad­lov­ky
Aby sme získali dobre vyzerajúcu fotografiu, musíme záber správne zaostriť a exponovať, teda nastaviť fotoaparát na zosnímanie primeraného množstva svetla. čítať »
 
Čier­na skrin­ka do au­ta
Kamera do auta DOD LS460W je vaším očitým svedkom, na ktorého sa budete môcť spoľahnúť vo chvíľach, keď to bude pre vás naozaj dôležité. čítať »
 
Tes­tu­je­me ak­tuál­ne fo­toa­pa­rá­ty
V aktuálnom vydaní testujeme najnovšie fotoaparáty z rôznych cenových skupín, aby si každý mohol vybrať. Máme tu novinky od firiem Panasonic, Sony a Nikon. čítať »
 
Tes­tu­je­me naj­nov­šie fo­toa­pa­rá­ty
Či už im hovoríte mirrorless, bezzrkadlovky, DSLM, alebo Compact System Cameras (teda kompakty s vymeniteľnými objektívmi, CSC), iste uznáte, že sú medzi nimi čoraz zaujímavejšie a populárnejšie modely. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter