Optoma PK101

optoma.jpg Optoma PK101 je rovnako pikoprojektor ako 3M MPro110 a Aiptek PocketCinema V10, kategórii ultramobilných projektorov zodpovedajú aj jeho funkcie, ktoré sú minimálne. Bohaté je však štandardné balenie, ktoré okrem pikoprojektora zahŕňa kožený obal, 2× batériu, napájací adaptér USB a videokábel.

Na strane projektora sa obrazový vstup pripája cez 3,5 mm AV jack, ktorý je však na druhej strane zakončený vstupom komponentného videa – je to síce výborné riešenie pre mobilné telefóny (napríklad Nokia N95 či N85 majú takýto kábel ako súčasť výbavy), v prípade použitia notebooku však musíte zohnať redukciu VGA na komponentové video. Zaujal nás hardvérový jazdec na bočnej strane, ktorým sa dajú nastaviť dva stupne svietivosti. Ide o nehlučný projektor, nabíjateľný cez rozhranie miniUSB, pričom vymeniteľné batérie by ho mali udržať pri živote takmer na 2 hodiny prezentácie.

Doba štartu je sedem sekúnd, vypne sa okamžite. Kvalita farieb aj reprezentácia bielej i čiernej sú na nízkej úrovni, čo zodpovedá kategórii ultramobilných projektorov so svietivosťou do 10 ANSI lúmenov, kam patrí aj tento model, ktorý dokáže spracovať obraz s rozlíšením VGA. Rozmermi (50 × 103 × 15 mm) sa však zmestí aj do vrecka a má hmotnosť smiešnych 115 gramov. PK101-ka má dokonca integrovaný jeden 0,5 W reproduktor...

Verdikt PC REVUE
Optoma PK101 je pikoprojektor podobne ako 3M MPro110 a Aiptek PocketCinema V10. Tieto tri modely sú vhodné na štýlovú, doslova ultramobilnú prezentáciu, na ktorú budete potrebovať mobilný telefón a pikoprojektor. Na bežnú serióznu prezentáciu však tieto modely nie sú určené. Zaujmú najmä svojou nízkou cenou. 

Tabuľka technických parametrov a funkčnej výbavy testovaných mikroprojektorov

Cena: 238 EUR / 7 170 Sk

Zapožičal: Opal Multimedia

Zdroj: PCR RedakciaOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Prin­cíp fun­go­va­nia zr­kad­lov­ky
Aby sme získali dobre vyzerajúcu fotografiu, musíme záber správne zaostriť a exponovať, teda nastaviť fotoaparát na zosnímanie primeraného množstva svetla. čítať »
 
Čier­na skrin­ka do au­ta
Kamera do auta DOD LS460W je vaším očitým svedkom, na ktorého sa budete môcť spoľahnúť vo chvíľach, keď to bude pre vás naozaj dôležité. čítať »
 
Tes­tu­je­me ak­tuál­ne fo­toa­pa­rá­ty
V aktuálnom vydaní testujeme najnovšie fotoaparáty z rôznych cenových skupín, aby si každý mohol vybrať. Máme tu novinky od firiem Panasonic, Sony a Nikon. čítať »
 
Tes­tu­je­me naj­nov­šie fo­toa­pa­rá­ty
Či už im hovoríte mirrorless, bezzrkadlovky, DSLM, alebo Compact System Cameras (teda kompakty s vymeniteľnými objektívmi, CSC), iste uznáte, že sú medzi nimi čoraz zaujímavejšie a populárnejšie modely. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter