Dell M109S

dellM109S.jpg Nadmiernu elegantný miniprojektor z dielne firmy Dell ponúka svietivosť 50 ANSI lúmenov pri kontrastne 800:1. Jeho silná stránka je štýlový vzhľad, veľmi príjemné rozmery iba 104,9 × 92,5 × 37,1 mm a hmotnosť presne 360 gramov. Ide o najľahší LED projektor v teste, pokiaľ si odmyslíme dva zúčastnené pikoprojektory.

Na vrchnej strane svojho tela má modro podsvietené dotykové tlačidlá ovládania, ktorých použitiu sa nevyhnete, pretože súčasťou balenia nie je diaľkový ovládač. Na zadnej strane je špeciálny úzky konektor, ktorý na druhom konci pripája buď vstup VGA, alebo vstup kompozitného videa. Zaujímavo je riešené napájanie, ktoré je takisto v tomto špeciálnom kábli a možno použiť ľubovoľný napájací adaptér z notebooku Dell – toto je veľmi elegantné a najmä praktické riešenie, nemusíte totiž so sebou ťahať druhý adaptér, keď už jeden máte pri notebooku.

Obraz do plného jasu naštartuje za 19 sekúnd, vypne sa okamžite. V prípade reprezentácie farieb si vieme predstaviť aj o kúsok lepšiu vernosť, na druhej strane malé písmo je čitateľné výborne. Menu síce nie je k dispozícii v slovenčine ani češtine, ale možno ho nastaviť na polopriehľadné. Nás potešila možnosť ochrany heslom a samostatné tlačidlo automatického nastavenia vrátane automatickej korekcie lichobežníkového efektu. K dispozícii je šetrný aj tzv. bright režim, keď sa LED lampa rozsvieti na maximum. Farebných režimov je spolu päť, používateľom definovaný režim umožňuje úpravu jednotlivých zložiek RGB. M109-ka ponúka ako jeden z dvoch projektorov digitálne zväčšenie obrazu.

Verdikt PC REVUE
Dell M109S odporúčame majiteľom notebookov značky Dell. Nie pre vernosť k značke, ale praktickú vlastnosť – možnosť využitia napájacieho adaptéra notebooku na napájanie projektora. Tento miniprojektor zaujme najmä svojimi rozmermi a hmotnosťou, ale aj dizajnom a vychytávkou v podobe automatickej korekcie obrazu. 

Tabuľka technických parametrov a funkčnej výbavy testovaných mikroprojektorov

Cena: 528 EUR / 15 907 Sk

Zapožičal: Dell

Zdroj: PCR RedakciaOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Prin­cíp fun­go­va­nia zr­kad­lov­ky
Aby sme získali dobre vyzerajúcu fotografiu, musíme záber správne zaostriť a exponovať, teda nastaviť fotoaparát na zosnímanie primeraného množstva svetla. čítať »
 
Čier­na skrin­ka do au­ta
Kamera do auta DOD LS460W je vaším očitým svedkom, na ktorého sa budete môcť spoľahnúť vo chvíľach, keď to bude pre vás naozaj dôležité. čítať »
 
Tes­tu­je­me ak­tuál­ne fo­toa­pa­rá­ty
V aktuálnom vydaní testujeme najnovšie fotoaparáty z rôznych cenových skupín, aby si každý mohol vybrať. Máme tu novinky od firiem Panasonic, Sony a Nikon. čítať »
 
Tes­tu­je­me naj­nov­šie fo­toa­pa­rá­ty
Či už im hovoríte mirrorless, bezzrkadlovky, DSLM, alebo Compact System Cameras (teda kompakty s vymeniteľnými objektívmi, CSC), iste uznáte, že sú medzi nimi čoraz zaujímavejšie a populárnejšie modely. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter