3M MPro110

3m.jpg Práve spoločnosť 3M uviedla LED projektory do života. Model MPro110 je teda skôr už „historický“ kúsok, no jeho nástupca, model MPro120 ešte nebol v časte testovania k dispozícii na zapožičanie, preto sme sa rozhodli prijať do testu aj tento model. Je to doslova pikoprojektor s hmotnosťou iba 152 gramov vrátane batérie.

Ide o veľmi špecifický mobilný projektor s rozmermi iba 115 × 50 × 22 mm, ktorý nemá žiadnu funkčnú výbavu, vytvorí na stene obraz, zaostrí ho a tým vytvorí mobilnú prezentáciu. Vďaka vstupu kompozitného videa ho možno priamo pripojiť k mobilnému telefónu a prezentovať z neho, a to nemusíte byť pripojení ani v elektrickej sieti. Na jedno nabitie vydrží vymeniteľná batéria pracovať takmer hodinu. Čo môže byť štýlovejšie ako vytiahnuť mobil, pikoprojektor, prepojiť ich jedným káblom a prezentovať?

MPro110 je nehlučný projektor s natívnym rozlíšením VGA a možnosťou spracovania maximálneho rozlíšenia 1280 × 800 pixelov pri formáte 4:3. Svietivosť mobilných pikoprojektorov je skutočne minimálna, rádovo do 10 ANSI lúmenov. Životnosť je približne 20 000 hodín práce. Za pomoci špeciálneho konektora k nemu možno pripojiť aj vstup VGA, príslušný kábel je, samozrejme, súčasťou balenia. Farebná vernosť je vzhľadom na miniatúrne rozmery a hmotnosť zariadenia nižšia ako u konkurencie.

Verdikt PC REVUE
3M MPro110 bol prvý pikoprojektor na svete, na trhu je už viac ako rok, preto by nebolo objektívne ho súdiť. Niekoľko týždňov si počkáme na jeho nástupcu, model MPro120, ktorého test vám prinesieme v samostatnej recenzii. Sme radi, že 3M priniesol do sveta LED projektory, aj keď vízia skutočne mobilnej prezentácie asi predbehla dobu. 

Tabuľka technických parametrov a funkčnej výbavy testovaných mikroprojektorov

Cena: 333,20 EUR / 10 038 Sk

Zapožičal: 3M

Zdroj: PCR RedakciaOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Prin­cíp fun­go­va­nia zr­kad­lov­ky
Aby sme získali dobre vyzerajúcu fotografiu, musíme záber správne zaostriť a exponovať, teda nastaviť fotoaparát na zosnímanie primeraného množstva svetla. čítať »
 
Čier­na skrin­ka do au­ta
Kamera do auta DOD LS460W je vaším očitým svedkom, na ktorého sa budete môcť spoľahnúť vo chvíľach, keď to bude pre vás naozaj dôležité. čítať »
 
Tes­tu­je­me ak­tuál­ne fo­toa­pa­rá­ty
V aktuálnom vydaní testujeme najnovšie fotoaparáty z rôznych cenových skupín, aby si každý mohol vybrať. Máme tu novinky od firiem Panasonic, Sony a Nikon. čítať »
 
Tes­tu­je­me naj­nov­šie fo­toa­pa­rá­ty
Či už im hovoríte mirrorless, bezzrkadlovky, DSLM, alebo Compact System Cameras (teda kompakty s vymeniteľnými objektívmi, CSC), iste uznáte, že sú medzi nimi čoraz zaujímavejšie a populárnejšie modely. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter