Acer K10

acerK10-05 urv.jpg Drobná čierna škatuľka s príjemnou hmotnosťou okolo 0,5 kg ponúka ako jediná v teste možnosť pracovať s komprimovaným rozlíšením až 1440 × 900 pixelov. Výrobca deklaruje svietivosť 100 ANSI lúmenov a kontrastný pomer 2000:1. Funkčná výbava je dobrá, zahŕňa aj české menu a ocenili sme najmä najlepšiu vernosť bielej farby.

Súčasťou balenia je puzdro na prenášanie, VGA a kompozitný kábel, pričom projektor má na svojom tele pripojenie priamo týchto dvoch druhov obrazových vstupov. Chýba však integrovaný reproduktor. Ako jeden z troch modelov v teste ponúka automatickú korekciu lichobežníkového efektu a podporuje všetky štyri režimy projekcie vrátane stropnej montáže a možnosť uzamknutia proti krádeži. Podporuje režim práce v nadmorskej výške, nechýba možnosť voľby jedného zo šiestich farebných režimov či úprava teploty farieb. Ak sa budete chcieť s nastavením pohrať, môžete siahnuť po korekcii jednotlivých zložiek RGB.

Projektoru netrvá ani 15 sekúnd, kým zobrazí obraz z počítača, no počkáte si až 21 sekúnd, kým vychladí okolie lampy. V prípade LED projektorov je štandardná možnosť okamžitého vypnutia, aj keď počkať menej ako pol minúty azda nie je veľký problém. Farebná vernosť je takisto v poriadku, tento model vyniká dobrou reprezentáciou jasnej bielej farby.

Verdikt PC REVUE
Acer K10 je kvalitný LED projektor. V prípade ďalšej verzie by sme výrobcovi odporúčali mierne zapracovať na atraktívnejšom dizajne a doplniť možnosť diaľkového ovládania. Z funkčnej stránky mu nemožno veľa vytknúť, potešila nás možnosť spracovania rozlíšenia až na úrovni 1440 × 900 pixelov, čo nijaký iný projektor neponúka. 

Tabuľka technických parametrov a funkčnej výbavy testovaných mikroprojektorov

Cena: 478,98 EUR / 14 430 Sk

Zapožičal: Acer

Zdroj: PCR RedakciaOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Prin­cíp fun­go­va­nia zr­kad­lov­ky
Aby sme získali dobre vyzerajúcu fotografiu, musíme záber správne zaostriť a exponovať, teda nastaviť fotoaparát na zosnímanie primeraného množstva svetla. čítať »
 
Čier­na skrin­ka do au­ta
Kamera do auta DOD LS460W je vaším očitým svedkom, na ktorého sa budete môcť spoľahnúť vo chvíľach, keď to bude pre vás naozaj dôležité. čítať »
 
Tes­tu­je­me ak­tuál­ne fo­toa­pa­rá­ty
V aktuálnom vydaní testujeme najnovšie fotoaparáty z rôznych cenových skupín, aby si každý mohol vybrať. Máme tu novinky od firiem Panasonic, Sony a Nikon. čítať »
 
Tes­tu­je­me naj­nov­šie fo­toa­pa­rá­ty
Či už im hovoríte mirrorless, bezzrkadlovky, DSLM, alebo Compact System Cameras (teda kompakty s vymeniteľnými objektívmi, CSC), iste uznáte, že sú medzi nimi čoraz zaujímavejšie a populárnejšie modely. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter