BenQ Joybee GP1

BenQ Joybee GP1.jpg Sympatický projektor, schopný prezentovať dokonca z kľúča USB, ponúka výbornú funkčnú výbavu, používateľa poteší menším diaľkovým ovládačom a 36-mesačnou zárukou. Ovládať ho možno aj cez podsvietené dotykové tlačidlá priamo na jeho tele, len škoda, že napájací adaptér k nemu je ťažší a skoro aj väčší ako projektor. Súčasťou balenia je aj ochranné puzdro na prenášanie.

Z kľúča USB zvládne pri svietivosti 100 ANSI lúmenov prezentovať obrázky a videá, dodávaný kábel pripájajúci sa k projektoru špeciálnym konektorom je na druhom konci zakončený VGA a kompozitným vstupom. Ide o jeden z mála projektorov s českým menu, poskytuje automatickú korekciu lichobežníkového efektu a ako jeden z dvoch režim práce v prostredí s vyššou nadmorskou výškou. Navyše ako jediný dokáže prispôsobiť obraz podľa piatich rôznych farieb plochy, na ktorú sa premieta. Umožňuje prispôsobiť teplotu farieb a ako jediný zobrazuje dobu, po ktorú sa s ním už pracovalo.

Naštartuje približne za 20 sekúnd, pri zmene farebných režimov sa výrazne menia charakteristiky projektovaných farieb. Najsvetlejší režim síce vyžmýka z LED diód maximum, farebná vernosť však výrazne klesne. Zaujala nás funkcia čistého obrazu či možnosť chrániť projektor heslom. S kvalitou podania farieb, reprezentáciou bielej aj čiernej sme boli spokojní, čitateľnosť malého písma je výborná.

Verdikt PC REVUE
BenQ Joybee GP1 je funkčne výborne vybavený mikroprojektor, disponuje vlastnosťami, ktoré konkurencia ponúka iba ojedinele alebo vôbec – ide o USB prezentáciu, automatickú korekciu obrazu, nastavenie farby pozadia projekčnej plochy. A ku kvalite premietania rovnako nemožno mať veľa výhrad. Je to LED projektor, ako si ho predstavujeme. 

Tabuľka technických parametrov a funkčnej výbavy testovaných mikroprojektorov

Cena: 462,08 EUR / 13 921 Sk

Zapožičal: AGEM Computers

Zdroj: PCR RedakciaOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Prin­cíp fun­go­va­nia zr­kad­lov­ky
Aby sme získali dobre vyzerajúcu fotografiu, musíme záber správne zaostriť a exponovať, teda nastaviť fotoaparát na zosnímanie primeraného množstva svetla. čítať »
 
Čier­na skrin­ka do au­ta
Kamera do auta DOD LS460W je vaším očitým svedkom, na ktorého sa budete môcť spoľahnúť vo chvíľach, keď to bude pre vás naozaj dôležité. čítať »
 
Tes­tu­je­me ak­tuál­ne fo­toa­pa­rá­ty
V aktuálnom vydaní testujeme najnovšie fotoaparáty z rôznych cenových skupín, aby si každý mohol vybrať. Máme tu novinky od firiem Panasonic, Sony a Nikon. čítať »
 
Tes­tu­je­me naj­nov­šie fo­toa­pa­rá­ty
Či už im hovoríte mirrorless, bezzrkadlovky, DSLM, alebo Compact System Cameras (teda kompakty s vymeniteľnými objektívmi, CSC), iste uznáte, že sú medzi nimi čoraz zaujímavejšie a populárnejšie modely. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter