Samsung XL2370

SAM.jpg Tento 23-palcový monitor sa vyznačuje veľmi tenkým vyhotovením a bezkonkurenčnými obrazovými parametrami. Ponúka dynamický kontrast na úrovni až 5 000 000:1, vďaka tomu je vhodný najmä na zobrazenie full HD videa, teda videa v rozlíšení 1920 × 1080 pixelov. Počas testovania nás zaujalo, že aj napriek jeho lesklému vyhotoveniu tu nehrozia odlesky, čo značne zvyšuje komfort práce. Z hľadiska dizajnu ide prepracovaný monitor, vhodný na nasadenie prakticky kamkoľvek, azda jediné, čo mu možno vytknúť, je prílišná jednoduchosť stojana. Ten je síce na pohľad extravagantný, no ponúka len minimálnu ergonómiu.

Na ovládanie sú použité dotykové snímače, tie sa po prejdení prstom po ich ploche rozsvietia a používateľ tak môže ovládať menu. Kladne hodnotíme aj konektivitu tohto modelu, disponuje totiž kombináciou konektora DVI a HDMI, v oboch prípadoch ide o digitálne vstupy s plnou podporou HDCP. Tento monitor je určený pre náročných používateľov a vzhľadom na ponúkané funkcie, kvalitu obrazu a vyhotovenie má prijateľnú cenu. 

Technické parametre testovaných ultratenkých LCD monitorov

Cena: 318,60 EUR / 9598 Sk

Zapožičal: Samsung

Zdroj: PCR RedakciaOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Prís­lu­šen­stvo pre smar­tfón So­ny Xpe­ria Z2
Smartfón Sony Xperia Z2 sme už v PC REVUE predstavili. V tomto článku sa pozrieme na príslušenstvo, ktoré výrazným spôsobom rozširuje možnosť použitia tohto telefónu. čítať »
 
Ten­ký mo­ni­tor s Mi­ra­cas­tom
Výrobcovia monitorov, ktoré sú určené prevažne do domácností, sa v poslednom čase snažia poskytovať pridanú hodnotu. čítať »
 
VU+ So­lo SE
Spoločnosť Marusys predstavila nový prírastok v rodine linuxových satelitných prijímačov. U nás sú tieto prijímače už dobre známe pod označením VU+ a vyhľadávajú ich hlavne používatelia, ktorí presne vedia, čo chcú. čítať »
 
Rou­te­ry do do­mác­nos­ti a fir­my
Lacnejšie aj drahšie routery sme zaradili do jedného testu a vybrali modely, ktoré sú pre koncového používateľa vždy niečím zaujímavé. čítať »
 
Naj­lep­šie slú­chad­lá pre ná­roč­ných
Hudba je motivujúca a jej počúvanie bežne sprevádza veľké množstvo aktivít vykonávaných či už v práci, alebo doma. čítať »
 
Gi­ga­set ele­ments
Neveľká biela škatuľa ukrývajúca v sebe tri menšie biele škatuľky, akési hardvérové zariadenia. Odbaľujeme a púšťame sa do testovania. čítať »
 
Tom­Tom Mul­ti-Sport Car­dio
Toto sú športové hodinky, ako sa patrí, sú totiž špeciálne na tento účel vytvorené. Pochádzajú od výrobcu, ktoré poznáme hlavne z kvalitných navigácií, a GPS sa využíva aj v tomto prípade. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter