Acer S243HL

ACS243.jpg Ide o najtenší monitor na trhu, ktorý zároveň ponúka aj najvyššiu hodnotu dynamického kontrastného pomeru, a to až na úrovni 8 000 000:1. Hneď v dvoch smeroch teda ide o rekordéra v segmente LCD monitorov. Vyznačuje sa aj pomerne triezvym dizajnom a vidieť, že výrobca sa orientoval najmä na zmenšenie rozmerov. Podobne ako predošlé modely aj tento je postavený na technológii typu TN s podsvietením LED a ponúka latenciu na úrovni 2 ms. Disponuje dvoma konektormi HDMI a jedným konektorom D-Sub.

Výhodné je aj to, že sú k dispozícii aj integrované reproduktory, ktoré výrazne ušetria miesto na pracovnom stole. Keďže ide o 24-palcový model, jeho natívne rozlíšenie je na úrovni 1920 × 1200 pixelov. Pozdávalo sa nám aj umiestnenie ovládacích prvkov, ktoré sú podobne ako konektory na pripojenie netradične na podstavci. Je to praktické riešenie, ktoré šetrí pracovný priestor, navyše monitor pôsobí esteticky aj pri pohľade zozadu. Vhodný je najmä na sledovanie HD videa, pripojenie hernej konzoly či na profesionálnu prácu s multimédiami. Okrem toho je to vďaka svojim rozmerom a nízkej spotrebe vhodný kandidát aj do firemného prostredia. 

Technické parametre testovaných ultratenkých LCD monitorov

Cena: 290,20 EUR / 8742 Sk

Zapožičal: Acer

Zdroj: PCR RedakciaOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Prís­lu­šen­stvo pre smar­tfón So­ny Xpe­ria Z2
Smartfón Sony Xperia Z2 sme už v PC REVUE predstavili. V tomto článku sa pozrieme na príslušenstvo, ktoré výrazným spôsobom rozširuje možnosť použitia tohto telefónu. čítať »
 
Ten­ký mo­ni­tor s Mi­ra­cas­tom
Výrobcovia monitorov, ktoré sú určené prevažne do domácností, sa v poslednom čase snažia poskytovať pridanú hodnotu. čítať »
 
VU+ So­lo SE
Spoločnosť Marusys predstavila nový prírastok v rodine linuxových satelitných prijímačov. U nás sú tieto prijímače už dobre známe pod označením VU+ a vyhľadávajú ich hlavne používatelia, ktorí presne vedia, čo chcú. čítať »
 
Rou­te­ry do do­mác­nos­ti a fir­my
Lacnejšie aj drahšie routery sme zaradili do jedného testu a vybrali modely, ktoré sú pre koncového používateľa vždy niečím zaujímavé. čítať »
 
Naj­lep­šie slú­chad­lá pre ná­roč­ných
Hudba je motivujúca a jej počúvanie bežne sprevádza veľké množstvo aktivít vykonávaných či už v práci, alebo doma. čítať »
 
Gi­ga­set ele­ments
Neveľká biela škatuľa ukrývajúca v sebe tri menšie biele škatuľky, akési hardvérové zariadenia. Odbaľujeme a púšťame sa do testovania. čítať »
 
Tom­Tom Mul­ti-Sport Car­dio
Toto sú športové hodinky, ako sa patrí, sú totiž špeciálne na tento účel vytvorené. Pochádzajú od výrobcu, ktoré poznáme hlavne z kvalitných navigácií, a GPS sa využíva aj v tomto prípade. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter