BLOGY: Strasti a slasti startupistu
Téma inovácií, zlepšovákov a vynálezov je veľmi atraktívna a stále viac mladých vidí svoju budúcnosť v založení vlastného startupu, s ktorým prevalcujú celý svet, minimálne aspoň Slovensko :-).
17.10.2014
 
BLOGY: Poďte študovať techniku!

Je známe, že na Slovensku, ale aj v celej Európe je akútny nedostatok IT-čkarov, a ak sa nič nezmení, tento problém sa bude len prehlbovať. Do roku 2020 by u nás mohlo vzniknúť 20 až 30 000 a v Európe až 900 000 nových neobsadených pozícií.


02.10.2014
 
BLOGY: S dronmi radšej opatrne
Popularita a možnosti využitia dronov rastú úžasným tempom. Keď som mal pred časom príležitosť zalietať si s prvou kvadrokoptérou Parrot AR Drone, bol to veľký zážitok.
07.08.2014
 
BLOGY: E.T., haló, kde si?
Predstavme si (samozrejme fiktívnu...) situáciu, že jedného dňa na planéte Zem pristanú priateľsky naladení mimozemšťania, ktorí nám v rámci „družby" ponúknu ako dar ich neporovnateľne vyspelejšie technológie na voľné použitie pre všetkých zadarmo a bez obmedzenia.
25.07.2014
 
BLOGY: Naskočte, blíži sa veľká vlna inovácií!

Vývoj ľudskej civilizácie zaznamenáva viaceré výnimočné obdobia, ktoré sa zvlášť významným spôsobom zapísali do jej histórie. Ako keby v ohraničenom časovom intervale vylial vesmírny architekt na vybrané územie obrovské vedro talentu, invencie a kreativity.


08.07.2014
 
BLOGY: Keď už ani WD-40 nestačí...
Na horizonte budúcich udalostí sa črtajú kontúry viacerých megaproblémov, ktorým ľudstvo môže čeliť už o pár rokov či desaťročí. Ich živnou pôdou sú technologické oblasti, ktoré aktuálne zaznamenávajú mimoriadne rýchly vývoj a tešia sa aj záujmu verejnosti.
04.06.2014
 
BLOGY: Hrdinovia dnešných čias
Nie som extra aktívny používateľ a prispievateľ na Facebooku. Mám celkom jasnú predstavu, aký typ obsahu ma zaujíma a čo chcem zdieľať so svojím okolím. Jasné, rád si kliknem na odporúčané články od ľudí, ktorých názor si vážim.
02.05.2014
 
BLOGY: Web má už 25! Ale pubertu ešte zďaleka nemá za sebou...

Pred 25 rokmi sa zrodil technický dokument, ktorý navrhol spôsob, ako pristupovať k súborom na vzájomne prepojených počítačoch. Jeho autorom bol (dnes už Sir) Tim Berners-Lee a vytvoril tak základ služby World Wide Web, ktorá dnes ovplyvňuje životy miliárd ľudí.


09.04.2014
 
BLOGY: Kladivo na čarodejnice
Hnevá vás zamestnávateľ, ktorý vám nedáva výplatu primeranú vášmu vysokému pracovnému nasadeniu? Alebo v opačnom garde vás hnevá pracovník, ktorý si pýta viac, aj keď to v práci dosť fláka a v kuse trčí na Facebooku?
31.10.2013
 
  « novšie staršie »
 

Martin Drobný

Zaujímam sa o moderné technológie, dobre spravovanú spoločnosť a harmonický život. Od roku 1993 som pôsobil 12 rokov ako šéfredaktor PC REVUE, teraz mám na starosti INFOWARE a ITnews.sk.


telefon: 02/4342 0956
email: mdrobny@dvnet.sk
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter