Ďalšie informácie o chystanom blokovaní stránok s tematikou hazardných hier — prečo je to zlý návrh?
Návrh zákona, ktorý dalo do medzirezortného pripomienkového konania Ministerstvo Financií a má umožniť blokovanie internetových stránok spojených s nelegálnym hazardom spustil vlnu odporu.
23.09.2011
 
Bezpečnostné štandardy
V poslednom čase sa často stretávame s rôznymi prienikmi do informačných systémov. Tieto prieniky poukazujú predovšetkým na podcenené zabezpečenie mnohých slovenských webov.
18.03.2010
 
FAX Forever!
Už dávno som rozmýšľal, prečo ľudia ešte používajú faxové prístroje, keď tu máme e-mail. V kancelárii som si zaviedol službu mail2fax, ktorá pre mňa nepochopiteľnú dinosauriu technológiu maskuje za e-mail.
14.10.2009
 
Reportáž: Postavte si vlastnú GSM sieť
V Berlíne sa tradične koncom roka medzi sviatkami koná bezpečnostná konferencia nemeckého Chaos Computer Clubu s názvom Chaos Communication Congress. Podtitul konferencie v roku 2008 znel: Nothing to hide (Niet čo skrývať). Podľa mnohých expertov ide o najlepšiu konferenciu týkajúcu sa bezpečnosti v Európe, ostatné konferencie často len rozvíjajú jej témy.
21.01.2009
 
 
 

Juraj Bednár

Som spoluzakladateľom spoločnosti DIGMIA, v ktorej som momentálne zodpovedný za stratégiu. Venujem sa prevažne open-source technológiám a počítačovej bezpečnosti.


telefon: 02/326 032 22
email: jooray+itnnews@gmail.com
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter