Používate zastaralý prehliadač

Ak ste sa dostali na túto stránku, pravdepodobne sa Vám na novej stránke ITNEWS zobrazilo upozornenie, že používate zastaralú verziu internetového prehliadača. Vo väčšine prípadov je to spôsobené tým, že používate Internet Explorer 6. Táto verzia Internet Explorera je už niekoľko rokov stará a zaostáva za modernými prehliadačmi nie len funkčne, ale hlavne bezpečnosťou. Jeho používaním tiež udržujete vrásky na tvárach tvorcom internetových stránok, ktorí kvôli dostupnosti stránok musia túto verziu stále akceptovať a zbytočne kvôli nej upravovať kód stránok. Už niekoľko rokov dokonca existujú hnutia ktoré sa snažia robiť osvetu medzi užívateľmi, ktorí sú ľahostajní a neuvedomujú si, že sú pri používaní tejto verzie ohrození škodlivým kódom a nástrahami internetu, alebo ani nevedia o tom, že existuje novšia, lepšia a bezpečnejšia verzia.

Ak používate iný prehliadač ako Internet Explorer a predsa sa Vám tento oznam zobrazil, používate verziu prehliadača, ktorá nie je podporovaná už ani jeho tvorcami a sami nabádajú užívateľov na novú verziu.

Prečo nainštalovať novú verziu prehliadača?

Najnovšie verzie Vášho prehliadača Vám umožnia využiť všetky moderné nástroje a vymoženosti internetových prezentácií, bez toho, aby ste boli ohrození chybami predošlých verzií. Niektoré stránky, napríklad obľúbený Facebook a iné, sa vo Vašom aktuálnom prehliadači dokonca môžu odmietnuť zobraziť, alebo nebudú fungovať vôbec.


Ak ste zvyknutí na svoj aktuálny prehliadač, môžete si stiahnuť a nainštalovať jeho najnovšiu verziu - Internet Explorer 8.

Ak chcete vyskúšať iné moderné prehliadače, máte široký výber:

Mozilla Firefox

Dynamický prehliadač od spoločnosti Mozilla, s podporou kariet, zásuvných modulov, tém, nástrojov pre tvorcov webových stránok, ...

Stiahnuť aktuálnu verziu prehliadača Mozilla Firefox

Opera

Prehliadač pre náročných užívateľov s podporou kariet, sťahovania cez BitTorrent, vstavaný e-mail klient, ...

Stiahnuť aktuálnu verziu prehliadača Opera

Chrome

Bleskový prehliadač od spoločnosti Google. Jednoduchosť nadovšetko, vhodný pre pomalšie počítače, uživateľov ktorí nepotrebujú kopec nástrojov a možností, ale chcú len surfovať po internete.

Stiahnuť aktuálnu verziu prehliadača Google Chrome

Safari

Moderný prehliadač od spoločnosti Apple v zabehnutých princípoch a kvalite.

Stiahnuť aktuálnu verziu prehliadača Safari

Ohodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Ka­ta­lóg IT fi­riem
Katalóg obsahuje kontaktné informácie o spoločnostiach pôsobiacich na slovenskom trhu v oblasti informačných a komunikačných technológií. Registrácia a publikovanie v katalógu je úplne bezplatné a môžete ho urobiť okamžite. čítať »
 
Elek­tro­nic­ké pred­plat­né
Predplatením získate prístup k flash verziám oboch magazínov PC REVUE a INFOWARE, ktoré môžete po prihlásení prezerať na internete v chránenej zóne. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter